Patryk Szczurek jest kolejnym siatkarzem, który dołączył do drużyny z Bydgoszczy.

Oferta klubu była dla mnie najlepsza, dlatego podjąłem decyzję o przenosinach do Bydgoszczy. Dostałem szansę zagrania jako pierwszy rozgrywający, chociaż oczywiście w zespole zawsze jest rywalizacja i wszystko zweryfikuje sezon – powiedział Szczurek

W minionym sezonie Patryk Szczurek reprezentował barwy rewelacji rozgrywek, czyli Cerradu Czarnych Radom. Tam o miejsce w składzie przyszło mu rywalizować z Lukasem Kampą, a radomianie zmagania zakończyli na szóstej lokacie. Rozgrywający do Radomia trafił ze Stali Nysa, której jest wychowankiem. W sezonie 2014/2015 poprowadził nyszan do sukcesu, czyli wicemistrzostwa I ligi. Wcześniej związany był z LOTOS-em Treflem Gdańsk.

Rozgrywający siatkarskie doświadczenie zbierał w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, a jego postawa zaowocowała powołaniami do reprezentacji kadetów i juniorów. Wielokrotnie wraz z młodzieżowymi reprezentacjami rywalizował na międzynarodowej arenie, zdobywając m.in. złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tampere.

Mam nadzieję, że wszyscy damy z siebie maxa. Liczę, że zagramy dobrą siatkówkę, która będzie się podobała kibicom i zgromadzimy pełną halę na naszych meczach – powiedział Patryk Szczurek.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl