Zarząd Aluronu Virtu Warty Zawiercie poinformował o pozyskaniu nowego środkowego. Patryk Czarnowski związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

33-letni siatkarz wychowywał się w Ostródzie, tam rozpoczął też swoją przygodę z siatkówką w klubie Salos Ostróda. Następnie udał się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale i zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji kraju. W 2005 roku sięgnął z drużyną po złoto mistrzostw Europy kadetów. Pięć lat później został powołany do seniorskiej kadry na mistrzostwa świata, a w 2011 roku stanął na drugim miejscu podium Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii.

Jego pierwszym plusligowym klubem był AZS Olsztyn, z którego trafił do Jastrzębskiego Węgla. W latach 2010-2012 bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, następnie powrócił do drużyny z Górnego Śląska (2012-2015), by na kolejne lata trafić do klubu z województwa opolskiego. Ostatnie dwa sezony Czarnowski spędził w PGE Skrze Bełchatów. Doświadczony środkowy ma już na swoim koncie trzy złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali Mistrzostw Polski. W swojej karierze wywalczył też trzecie miejsce Ligi Mistrzów, dwa SuperPuchary i Puchary Polski oraz srebro Pucharu CEV i Challenge.

– Zawsze wybieram klub, w którym mogę walczyć o najwyższe cele, o medale. Widzę ogromny potencjał w tym zespole. Jest tu mnóstwo graczy, z którymi miałem kiedyś kontakt, byłem w innych zespołach, znamy się i dobrze się dogadujemy, więc myślę, że ta współpraca będzie owocna. Tworzymy taką drużynę, z którą będziemy mogli sięgać po najwyższe cele nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie/fot: Magdalena Gajek