Nowym przyjmującym klubu z Zawiercia podpisał Piotr Orczyk, który ostatnie dwa sezony spędził w PGE Skrze Bełchatów. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt. 

– Piotrek spędził kilka sezonów poza Polską, by nabrać doświadczenia i ogrania. Wracając do kraju, do Bełchatowa, liczył na więcej, ale nie dostawał wielu szans. Teraz będzie mógł udowodnić, ile jest warty – opisuje 27-letniego przyjmującego trener Igor Kolaković. – Może się jeszcze znacznie rozwinąć w każdym z elementów, jest utalentowanym graczem, ale przede wszystkim potrzebuje dobrego treningu, żeby zbudować pewność siebie – tłumaczy szkoleniowiec Aluron Virtu CMC Zawiercie.

– Można powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Piotra mieliśmy na oku od wielu lat i chcieliśmy go pozyskać już podczas gry w I lidze, ale wtedy wolał kontynuować karierę w Belgii. Drugą próbę podjęliśmy, gdy wracał do kraju po niezwykle udanych czterech sezonach za granicą. Był liderem Knacka Roeselare, czyli zespołu o uznanej marce w Europie. Na nasze nieszczęście zwrócił tym uwagę również innych klubów i w efekcie wybrał Bełchatów – zdradza prezes Kryspin Baran. – Ostatnie dwa lata, w ciągu których z pewnością nie grał tyle, ile by chciał, nie podważyły naszej wiary w jego możliwości. Piotrek to ponadto niezwykle pozytywna postać i będzie kolejnym już graczem, który wniesie do drużyny mnóstwo uśmiechu i dobrej energii – podkreśla Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

źródło/foto: Aluron Virtu CMC Zawiercie