Nowym rozgrywającym zespołu z Warszawy został Antoine Brizard. Francuz podpisał dwuletni kontrakt z warszawskim klubem.

Młody rozgrywający wcześniej reprezentował tylko kluby z rodzimej ligi. Swoją karierę rozpoczął w Paris Volley, a dwa ostatnie sezony spędził w Spacer’s Toulouse. W minionym sezonie doprowadził zespół do finałów ligi francuskiej, co było niespodzianką. Zespół z Tuluzy przegrał w finale z Chaumont VB, zatem Antoine Brizard zakończył swoją przygodę w Ligue A srebrnym medalem. ONICO Warszawa będzie pierwszym zagranicznym klubem, w którym zagra ten siatkarz. Francuz mimo swojego młodego wieku już dostał powołanie do seniorskiej reprezentacji Francji. Laurent Tillie powołał go w tym roku do czternastki zawodników, którzy będą walczyć o kwalifikację do Mistrzostw Świata.

– Młodego Francuza w swoim zespole bardzo chciał mieć trener Stéphane Antiga. Jego umiejętności i potencjał docenił także Paweł Zagumny, który zawodniczy strój zamienił na biurko dyrektora sportowego naszego klubu – mówiła Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. – Szybko doszliśmy więc do porozumienia i podpisaliśmy dwuletni kontrakt. Bardzo się z tego cieszymy – dodała. – Antoine Brizard o miejsce w wyjściowym składzie rywalizować będzie z Jankiem Firlejem, który w poprzednim sezonie przeszedł chrzest bojowy i zostaje z nami – zakończyła.

– Gra w Polsce zawsze była moim marzeniem. Teraz będę mógł je spełnić – uśmiechnął się. – Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że propozycja z PlusLigi przyjdzie tak szybko – przyznał. – Kiedy dostałem ofertę z ONICO Warszawa, nie wahałem się długo. To projekt stworzony dla mnie! Do tego będę miał przyjemność pracować ze Stéphanem Antigą, który był doskonałym siatkarzem i jest świetnym trenerem – komentował zawodnik.

– To materiał na klasowego rozgrywającego i solidne wzmocnienie naszego klubu – komentował Paweł Zagumny. – Po dobrym sezonie w lidze francuskiej, przyszedł czas na Polskę. Z Brizardem wiążemy duże nadzieje. Nie będzie przesadą, jak nazwę go przyszłością rozegrania w Europie. Wierzę, że talent Francuza w PlusLidze będzie rósł bardzo szybko – zakończył.

 źródło: onicowarszawa.pl fot.: twitter.com/onicowarszawa