Olieg Achrem po dwóch sezonach wraca na polskie parkiety. Przyjmujący podpisał kontrakt z Aluron Virtu Wartą Zawiercie.

Olieg Achrem aż siedem lat swojej kariery spędził w Asseco Resovii Rzeszów, gdzie niemal zyskał status legendy. Każdy sezon rozegrany w rzeszowskim zespole wieńczył medalem mistrzostw Polski. W swojej kolekcji ma trzy złote oraz po dwa srebrne i brązowe krążki. Na swoim koncie ma również Superpuchar kraju, a także srebra Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Z podkarpackim klubem pożegnał się w 2016 roku, kiedy to trafił do Halkbanku Ankara, zostając w jego barwach mistrzem Turcji. Ostatni sezon rozegrał w Galatasaray Stambuł.

Jeszcze przed przyjazdem do Polski Akhrem występował w Iraklisie Saloniki, z którym zdobył mistrzostwo i dwukrotnie Superpuchar Grecji, a także srebro Ligi Mistrzów. Wcześniej bronił barw zespołów z Białorusi i pięciokrotnie zostawał mistrzem ojczystego kraju.

W 2011 roku Achrem otrzymał polskie obywatelstwo, a władze PLPS przyznały mu status zawodnika krajowego. Najbliższe dwa sezony przyjmujący spędzi w Aluron Virtu Warcie Zawiercie.

– Do przyjścia do Aluron Virtu Warty skusił mnie fakt, że to młody zespół, który wszedł do PlusLigi i ma duże ambicje. Chciałem uczestniczyć w tym projekcie. Drugim powodem było to, że będę miał teraz blisko do Rzeszowa, gdzie mieszkam z rodziną, z którą będę mógł się częściej widywać. Zawierciańscy kibice tworzą świetne widowiska, muszę więc znów się do tego przyzwyczaić, bo w lidze tureckiej brakuje takich fanów – przyznaje 35-latek.

Achrem jest pierwszym siatkarzem, który wzmocnił żółto-zielonych w tym okienku transferowym. Wcześniej nowym trenerem Jurajskich Rycerzy został Mark Lebedew, a kontrakty z klubem przedłużyli Grzegorz Bociek, Taichiro Koga, Łukasz Swodczyk, Michał Żuk i Krzysztof Andrzejewski.

źródło: aluronvirtu.pl