Działacze z Zawiercia nie przestają zaskakiwać. Dziś ogłosili, że nowym rozgrywającym Jurajskich Rycerzy został reprezentant Macedonii Północnej, Ǵorǵi Ǵorǵiew.

– Choć to stosunkowo młody rozgrywający, to ma już wiele międzynarodowego doświadczenia – chwali Macedończyka trener Igor Kolaković. – To bardzo pracowity i oddany drużynie gracz, który bardzo wiele wniesie do rywalizacji w zespole – dodaje szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

– Słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o klubie, jego organizacji i ambicjach – tłumaczy powody decyzji o dołączeniu do Aluron Virtu CMC Ǵorǵiew. – Poza tym chciałem grać w PlusLidze, jednej z najmocniejszych lig na świecie. Są tutaj wspaniali kibice i wysoki poziom, chcę poczuć to na własnej skórze – dodaje reprezentant Macedonii.

– Proponując, by Ǵorǵi dołączył do naszego zespołu, zależało nam nie tylko na konkurencji na pozycji rozgrywającego, ale też na wzajemnym uzupełnianiu się – mówi prezes Kryspin Baran. – Ǵorǵi to bardzo ambitny zawodnik. Jestem pewien szczególnego zaangażowania, ponieważ w styczniu poprowadzi swoją reprezentację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Fakt, że wybrał Zawiercie, mając oferty z rynku włoskiego, zawdzięczamy też zapewne pozytywnej rekomendacji jego brata – zaznacza Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

źródło/foto: Aluron Virtu CMC Zawiercie