Brązowy medalista mistrzostw Polski – Dawid Gunia – dołączy do będzińskiego MKS-u. 32-latek w nowym zespole powalczy o miejsce w wyjściowym składzie z Bartoszem Schmidtem i Arturem Ratajczakiem.

W minionym sezonie środkowy wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w barwach Jastrzębskiego Węgla. Wcześniej grał m.in. w Asseco Resovii, AZS-ie Częstochowa, Indykpolu AZS Olsztyn i Cuprum Lubin (2015–18).

Dawid Gunia skończył sezon, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Jednak szansa na finał była ogromna. Jak wypowiada się o tym sam zawodnik? – To prawda, jednak nie wykorzystaliśmy jej, a przystępując do rywalizacji z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, nikt z nas nie rozpamiętywał już porażki z ONICO Warszawa. Po prostu skupiliśmy się na grze o brąz. Sezon 2018/2019 jest już historią, dlatego w perspektywie kolejnych rozgrywek nie będę już do niego wracał, tylko skoncentruję się na jak najlepszej grze dla Będzina.

Mimo zdobytego medalu środkowy zdecydował się na zmianę klubu. Co wpłynęło na jego decyzję? – Nowy trener, nowy projekt i możliwość gry w większym wymiarze. Mam nadzieję, że w pełni wykorzystam to, czego nauczyłem się w poprzednich klubach. Jestem głodny gry i od początku okresu przygotowawczego będę walczył o miejsce w podstawowym składzie.

Dawid Gunia dotychczas wybierał polskie kluby siatkarskie. Czy myślał kiedyś o wyjeździe za granicę? – Na początku swojej przygody z siatkówką nie marzyłem o wyjeździe z kraju. Wraz z upływem lat, oczywiście, nasuwały mi się takie myśli, ale teraz nie żałuję swoich decyzji. Zostaję na kolejny sezon w Polsce, ponieważ odpowiada mi gra w PlusLidze.

Dawid Gunia w sezonie 2019/2020 wzmocni na środku MKS Będzin. Zawodnik podpisał roczny kontrakt. Środkowy ma za sobą 253 mecze, łącznie zdobył 1547 punktów, w tym 104 asy serwisowe i 394 punktów blokiem.

oprac.własne: Aleksandra Leszczyńska
źródło: mksbedzin.pl