Marcin Janusz zmienia klub. Po trzech sezonach spędzonych w PGE Skrze Bełchatów rozgrywający przenosi się do Trefla Gdańsk.

Marcin Janusz swoją siatkarską drogę rozpoczynał w rodzinnym Dunajcu Nowy Sącz, skąd w 2011 roku przeniósł się do PGE Skry Bełchatów, reprezentując żółto-czarne barwy w rozgrywkach młodzieżowych. Po sezonie zakończonym wicemistrzostwem Młodej Ligi trafił do AZS-u Częstochowa, w którym już jako 18-latek wystąpił w 18 ligowych starciach. Przed sezonem 2014/2015 zmienił barwy i reprezentował drużynę z Kielc, a następnie wrócił do PGE Skry – już jako zawodnik pierwszego zespołu. W dwóch pierwszych sezonach był zmiennikiem Nicolasa Uriarte, a w ostatnim Grzegorza Łomacza. W ostatnich trzech sezonach z PGE Skrą zdobył złoto, srebro i brąz mistrzostw Polski, a także Puchar i Superpuchar kraju.

Marcin Janusz to kolejny młody gracz w naszej drużynie i kolejny bardzo utalentowany. W minionym sezonie świetnie wykorzystał swoją szansę, prezentując swoje umiejętności w starciach zarówno PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski. Pokazał, że jest gotowy, by przejść z roli zmiennika do pierwszego rozgrywającego. Rozmawiałem na jego temat także z trenerem Roberto Piazzą i zdecydowanie zgadzamy się, że to bardzo interesujący gracz, z dużym potencjałem – powiedział trener Andrea Anastasi.

Janusz ma też już za sobą debiut w reprezentacji Polski. W minioną sobotę po raz pierwszy wystąpił w biało-czerwonych barwach w towarzyskim meczu drużyny Vitala Heynena z Kanadą. Obecnie znalazł się w szerokim składzie na Ligę Narodów, jednak o miejsce w kadrze walczy z Grzegorzem Łomaczem i Fabianem Drzyzgą. W Treflu będzie pełnił rolę pierwszego rozgrywającego, a jego zastępcą nadal będzie Michał Kozłowski, który dwuletni kontrakt z Treflem podpisał przed sezonem 2017/2018.

Rywalizacja na pewno nie będzie łatwa, ponieważ Michał – z którym zresztą znamy się jeszcze z czasów wspólnego grania w AZS-ie Częstochowa – w minionym sezonie, gdy pojawiał się na parkiecie, prezentował się bardzo dobrze. Uważam, że pokazałem w poprzednich sezonach, że jestem w stanie prowadzić zespół jako pierwszy rozgrywający, ale wszystko oczywiście zweryfikuje boisko. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość pracy z takim trenerem, jakim jest Andrea Anastasi. Wierzę, że ta współpraca pomoże mi wejść na wyższy poziom, dlatego po otrzymaniu oferty nie zastanawiałem się długo. Bardzo się też cieszę z przeprowadzki do Gdańska – piękne miasto, dobrze zorganizowany klub ze świetnym trenerem. Wybór dla mnie był prosty i jestem szczęśliwy, że przyszły sezon spędzę w Gdańsku – powiedział Marcin Janusz, który z Treflem związał się dwuletnim kontraktem.

źródło: Trefl Gdańsk