Rafał Sobański ma już za sobą trzy lata występów w Katowicach. W tym czasie wraz z drużyną walczył w drugiej lidze, przed rokiem był ważnym ogniwem zespołu, który wygrał rozgrywki I ligi, a w zakończonym niedawno sezonie świetnie zadebiutował w PlusLidze.

Rafał wystąpił w 31 meczach, w których punktował aż 284 razy. Oprócz skutecznego ataku (225 pkt) dysponował też świetną zagrywką i blokiem (odpowiednio 29 i 30 punktów). Udany debiut w PlusLidze sprawił, że Rafał Sobański będzie występował w GieKSie przez kolejne dwa lata. – Za mną już trzy sezony w Katowicach. Bardzo mnie cieszy, że pozostaję na dłużej w klubie i będę mógł dalej uczestniczyć w projekcie budowy silnej siatkówki w mieście. Pozostaje mi podziękować władzom klubu oraz sztabowi szkoleniowemu za to, że we mnie wierzą i dalej ciężko nad sobą pracować – powiedział Rafał Sobański po podpisaniu nowego kontraktu.

Rafał jest niezwykle pracowity i rozwojowy, co jest bardzo istotne. Trener Piotr Gruszka docenił postęp, jaki ten zawodnik dokonał w ciągu ostatnich miesięcy. Rafał potrafi pokazać charakter na parkiecie. Podpisaliśmy z nim kontrakt na dwa lata i uważamy, że to dobra inwestycja – podsumował Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.

siatkowka.gkskatowice.eu