MKS Będzin ma nowego atakującego. Został nim Rafał Faryna, 22-letni utalentowany zawodnik, który w ostatnim sezonie występował na parkietach I ligi w SKS-ie Hajnówka, dokąd został wypożyczony z Cerradu Czarnych Radom. – Ucieszyłem się, gdy klub z Będzina zainteresował się moją osobą – przyznał siatkarz.

Nowy atakujący (200 cm wzrostu) podpisał z będzińskim klubem roczny kontrakt. – Ostatnio byłem wypożyczany z Czarnych Radom do klubów I ligi, więc gra w PlusLidze będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Wierzę w to, że trener Stelio DeRocco da mi szansę – dodał Rafał  Faryna.

W trakcie wypożyczeń zawodnik grał kolejno w Camperze Wyszków, Pekpolu Ostrołęka i SKS-ie Hajnówka, będąc w nim podstawowym atakującym i notując ponad 50% skuteczności w ofensywie.

Rafał Faryna w będzińskim zespole zajmie miejsce Mateusza Piotrowskiego, wchodzącego na boisko w ostatnim sezonie z kwadratu dla rezerwowych. Były już atakujący MKS-u w poprzednich rozgrywkach zaliczył 38 setów, zdobywając w nich 34 punkty. – Na pewno za dużo nie grałem, ale z kilku spotkań byłem zadowolony. Schowałem swoje indywidualne ambicje dla dobra zespołu, liczył się dla mnie kolektyw, który wywalczył naprawdę dobre miejsce w PlusLidze – zaznaczył Mateusz Piotrowski.

MKS Będzin wkrótce ogłosi nazwisko drugiego zawodnika na pozycji atakującego.

źródło: mksbedzin.pl