Przyjmujący z wieloletnim doświadczeniem w PlusLidze i rozgrywający, który jest Mistrzem Świata Juniorów – Sergiej Kapelus oraz Radosław Gil w przyszłym sezonie będą bronić barw Indykpolu AZS Olsztyn.

Sergiej Kapelus to doświadczony przyjmujący, który na parkietach PlusLigi spędził aż 8 lat. Sergiej urodził się 22 października 1982 roku we Lwowie na Ukrainie. Jego pierwszym klubem był Markochim Mariupol (2003-2006), a kolejne dwa lata spędził w Krymsoda Krasnoperekopsk.

Doświadczony przyjmujący jest doskonale znany kibicom siatkówki w Polsce. Mierzący 191 cm siatkarz, debiutował na parkietach PlusLigi w 2008 roku w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach fani mogli podziwiać ukraińskiego siatkarza w: Siatkarzu Wieluń, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle czy BBTS Bielsko-Biała. Ostatnie dwa sezony, Siergiej spędził w GKS Katowice.

Przez najbliższe dwa sezony Sergiej Kapelus będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Negocjacje przebiegły dosć szybko i bez większych problemów – przyznaje Sergiej Kapelus. – Byłem pozytywnie zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon od Prezesa Tomasza Jankowskiego. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać w takim klubie, jak Indykpol AZS Olsztyn. Do tego wiele dobrego słyszałem o trenerze Roberto Santillim. Kiedy zadzwonił do mnie, nie miałem wątpliwości, że kolejny sezon spędzę w Olsztynie.

I dodaje: – Mam wielką nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie utrzymać równy poziom, który był prezentowany przez AZS w minionym sezonie. Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski z moim nowym zespołem.

Drugą postacią, która będzie bronić barw Indykpolu AZS w sezonie 2018/2019 jest Radosław Gil.  Urodził się on 25 stycznia 1997 roku w Kozach. Przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. W swojej karierze występował w SMS PZPS Spała i Jastrzębskim Węglu. Gil mimo młodego wielu, na swoim koncie ma wiele osiągnięć w kategoriach młodzieżowych. Rozgrywający dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów. W 2016 roku Gil wraz z kolegami z drużyny wywalczył złoty medal w rozgrywkach Młodej Ligi.

Młody rozgrywający miniony sezon spędził w słoweńskim Calcit Kamnik, z którą zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Mistrz Świata Juniorów w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

Negocjacje nie trwały zbyt długo – mówi Radosław Gil. – Potrzebowałem tylko chwili do namysłu i bardzo szybko podjąłem decyzję o przenosinach do Olsztyna.  Ważnym czynnikiem, który wpłynął na podpisanie kontraktu, była osoba Pawła Woickiego. Cieszę się, że będę mógł od niego wiele się nauczyć, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Ponadto szkoleniowcem zespołu jest bardzo dobry trener Roberto Santilli, co pomogło podjąć mi decyzję o związaniu się z Indykpolem AZS Olsztyn.

O nowych zawodnikach w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Radek Gil jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem – mówi Tomasz Jankowski. – Jest Mistrzem Świata Juniorów i wierzę, że będzie wartościowym zmiennikiem Pawła Woickiego. Myślę, że doświadczenie nabyte przez Radka w Słowenii, będzie procentować w Indykpolu AZS. Sergiej z kolei jest doświadczonym zawodnikiem i takiego trener Roberto Santilli szukał do swojej koncepcji. Wiadomo, że Daniel Pliński zakończył swoją karierę, więc doświadczenie Sergieja na pewno nam się przyda.

Kontakt młodego rozgrywającego z olsztyńskim klubem został podpisany na rok, a z doświadczonym przyjmującym na dwa lata.

 

źródło: indykpolazs.pl