Sprawdźcie, kto w przyszłym sezonie zagra w BBTS-ie Bielsko-Biała.

Nowe kontrakty podpisali atakujący: Bartosz Janeczek, oraz powracający po kontuzji Paweł Gryc, przyjmujący Kamil Kwasowski i Krzysztof Modzelewski oraz libero Łukasz Koziura. Ważną umowę na nowy sezon miał Wojciech Siek.

Grę bielszczan w nadchodzącym sezonie poprowadzi ukraiński siatkarz – Dmitry Storozhilov.

Dmitry pod Dębowiec przychodzi, jako aktualny wicemistrz Hiszpanii (CAI Teruel), wcześniej występował w Lokomotivie Charków, Biełogorie Biełgorod, MGTU Moskwa i tureckim Şahinbey BLD. – Grałem już w różnych ligach, ale zawsze chciałem trafić do PlusLigi, w BBTS grał mój dobry kolega Sergiej Kapelus, z którym grałem m.in. w reprezentacji Ukrainy. Siatkówka jest moim życiem i dam z siebie wszystko by osiągnąć jak najwięcej z BBTS. PlusLiga jest jedną z najlepszych lig na świecie, będzie to dla mnie kolejne ciekawe doświadczenie  – mówi rozgrywający.

 Z Radomia do Bielska przenosi się Bartłomiej Grzechnik: – Zbliżający się sezon będzie dla mnie bardzo ważny, chciałbym jak najwięcej trenować oraz jak najwięcej grać – to będzie moim celem. Liczę, że przekonam trenerów do swoich umiejętności i przyczynię się też w ten sposób do lepszych wyników bielskiego klubu – skomentował środkowy.

Po rocznej grze w Danii do BBTS powraca bielszczanin, Przemysław Czauderna.

Poprzedni sezon libero spędził w duńskim Ishoy Volley, z którym wywalczył brązowy medal tamtejszej ligi. Wcześniej przez 6 lat reprezentował barwy BBTS Bielsko-Biała. –Ten rok był dla mnie ważny, mogłem zagrać cały sezon w pełnym wymiarze. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie będę mógł zaprezentować w nadchodzącym sezonie. Cieszę się, że znów jesteśmy razem, na pewno dołożę wszelkich starań by drużyna osiągnęła jak najlepszy wynik – mówi Czauderna.

Po trzech sezonach gry w Będzinie do Bielska-Białej wraca środkowy Mariusz Gaca. 32-letni siatkarz związał się z klubem rocznym kontraktem.

Dla Mariusza Gacy będzie reprezentował barwy BBTS po raz trzeci w swojej karierze. –Wszystkie sezony, które spędziłem w BBTS wspominam bardzo dobrze, nie tylko pod względem sportowym, ale i mieszkaniowym. Świetnie wspominam kibiców. Jest to miejsce, do którego wracam z radością. Moim celem jak zawsze jest dawać maxa na treningach i rozegrać jak najwięcej meczów, z pożytkiem dla drużyny i dla siebie. Gra sprawia największa radość i spełnienie w tym, co robię.  Jestem pewny, że nasza współpraca będzie się układała dobrze, choć sztab i drużyna będą całkiem nowe – skomentował.

źródło: bbtsbielsko.pl