Z Indykpolu AZS Olsztyn do Będzina – taką drogę obrał libero Michał Potera. Zawodnik powrócił do zespołu MKS, gdzie grał już w przeszłości.

Po tym, jak z klubem z Będzina pożegnało się aż pięciu zawodników – Jakub Oczko, Michał Żuk, Mariusz Gaca, Sebastian Warda i Bartosz Kaczmarek, MKS ogłosił, iż do składu powraca libero Michał Potera, który w przeszłości reprezentował już będzińskie barwy.

Mierzący 183 cm wzrostu siatkarz, wspólnie z będzińską drużyną, dwukrotnie wywalczył awans do I ligi, zdobył brązowy medal zaplecza PlusLigi oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W międzyczasie nowy-stary zawodnik MKS otrzymał powołanie do reprezentacji Polski B na Uniwersjadę w Belgradzie, podczas której grał na pozycji przyjmującego.

Po zakończeniu rozgrywek 2011/2012 „Poter” zamienił Będzin na Warszawę, gdzie przez dwa sezony reprezentował barwy stołecznej Politechniki. Znad Wisły trafił do Olsztyna, a w tamtejszym Indykpolu występował w minionych dwóch sezonach. – Bardzo się cieszę, że wróciłem do Będzina. Oferta klubu była bardzo konkretna, więc zdecydowałem się na transfer. MKS chce się rozwijać i mam nadzieję, że swoją dobrą grą przyczynię się do tego rozwoju – powiedział Michał Potera.

źródło: mksbedzin.pl