Drużynę z Legionowa w przyszłym sezonie reprezentować będzie nowa środkowa. Została nią Paulina Majkowska, którą ostatnimi czasy mogliśmy oglądać w barwach aktualnych mistrzyń pierwszej ligi ze Świecia.

Po serii potwierdzonych przedłużeń kontraktów przez poszczególne zawodniczki Legionovii, wczoraj klub poinformował o rozstaniu z trzema siatkarkami – Alicją Wójcik, Agnieszką Adamek oraz Magdaleną Karpińską. W barwach Legionovii nie zagra również Magdalena Damaske. Dzisiejszy poranek przyniósł pierwszą informację o pozyskaniu nowej zawodniczki. Będzie nią mierząca 185 cm środkowa Paulina Majkowska.

Jestem bardzo zadowolona, że w przyszłym sezonie będę reprezentowała barwy DPD Legionovii Legionowo – powiedziała zawodniczka – Rozwój i rywalizacja na najwyższym poziomie zawsze były moim priorytetem, dlatego cieszę się, że dołączam do drużyny. Jestem pewna, że przyszły sezon przyniesie dużo dobrego. Pozdrawiam wszystkich kibiców DPD Legionovii! Mam nadzieję, że tak, jak ja, czekacie na rozpoczęcie sezonu. Do zobaczenia w Legionowie! – dodała.

Paulina to zawodniczka z silną motywacją, ma duże umiejętności zarówno techniczne, jak i fizyczne – mówi trener Alessandro Chiappini – Ma ważne doświadczenie z parkietów pierwszej ligi. Będzie dużym wsparciem dla naszego zespołu. Przed nią debiut w TAURON Lidze, choć starałem się o jej pozyskanie do swojej ekipy już jako trener w Krakowie!

Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się grze Pauliny – powiedział prezes Konrad CiejkaTo podstawowa zawodniczka najsilniejszego pierwszoligowca, to bardzo wszechstronna środkowa. Wierzę, że będzie świetnie pasować do naszej ekipy.

źródło: DPD Legionovia Legionowo, fot. Katarzyna Kozłowska