Klub aktualnych złotych medalistek Ligi Siatkówki Kobiet ogłosił pierwszy transfer. Zawodniczką, która w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy ŁKS-u Commercecon Łódź będzie reprezentantka Słowenii Eva Mori.

Nowa rozgrywająca łódzkiej drużyny ma na swoim kocie wicemistrzostwo świata do lat 23, jak również złoto Mistrzostw Francji z 2018 roku. Już w wieku 15 lat podpisała kontrakt ze słoweńskim klubem Calcit Volley Kamnik. Dwa lata później przeniosła się do Włoch. Reprezentowała tam Foppapedretti Bergamo, grając m.in. z Katarzyną Skowrońską-Dolatą. W 2016 roku zdobyła z tą drużyną Puchar Włoch. W kolejnym roku spróbowała swoich sił we Francji. Wraz z Béziers Volley stanęła na najwyższym stopniu podium tamtejszej ligi. Zawodniczka kolejny etap swojej siatkarskiej kariery spędzi w drużynie mistrzyń Polski. Eva Mori w swoim dorobku ma również nagrody indywidualne dla najlepszej rozgrywającej. Zdobyła je podczas mistrzostw Europy U-19, oraz mistrzostw świata U-23.

Będziemy ją mogli oglądać podczas zbliżających się mistrzostw Europy. Reprezentacja Słowenii zagra w łódzkiej Atlas Arenie m.in. przeciwko biało-czerwonym.

źródło: ŁKS Commercecon Łódź, fot.: Katarzyna Kozłowska