Norbert Huber podpisał dwuletni kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Żółto-czarni transferem młodego środkowego zamknęli skład na sezon 2019/2020.

– Wiem, że gra w PGE Skrze będzie dla mnie wyzwaniem. Mogłem zostać w innym klubie i mieć pewne miejsce w składzie, ale potrzebowałem dodatkowego bodźca do rozwoju. Wiem, że na środku siatki będzie niesamowita rywalizacja, ale jestem na nią gotowy. Nie ukrywam, że dużą rolę w moim transferze odegrał też trener Michał Mieszko Gogol, który namówił mnie na ten kierunek, a do tego przedstawił plan na mnie w PGE Skrze. Chcę robić kolejne kroki do przodu i liczę na to, że będziemy osiągać duże sukcesy – mówi Huber.

Nowy nabytek PGE Skry ma za sobą bardzo udaną karierę w młodzieżowej siatkówce. Jest wychowankiem rodzinnego SMS-u Brzozów, skąd w 2013 roku trafił do AKS Resovii. Z rzeszowskim zespołem zdobył m.in. mistrzostwo Polski kadetów oraz juniorów, a także srebrny medal Młodej Ligi. Przez trzy lata był również siatkarzem SMS-u PZPS Spała, w barwach którego wywalczył wicemistrzostwo I ligi. Huber z powodzeniem grał też w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Na koncie ma mistrzostwo Europy i świata juniorów, zdobyte ze złotą drużyną Sebastiana Pawlika.

Poprzednie dwa lata środkowy spędził w Cerrad Czarnych Radom. Dla Wojskowych rozegrał 60 spotkań, w których uzbierał łącznie 402 punkty. W minionym sezonie uplasował się na trzecim miejscu w rankingu najlepiej blokujących PlusLigi, zdobywając tym elementem 64 “oczka”.

Dobra postawa 20-latka na ligowych parkietach nie uszła uwadze Vitala Heynena. Huber został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski i przywitał się z nią w imponującym stylu. Biało-czerwoni z nowym graczem PGE Skry w składzie awansowali do Final Six Ligi Narodów, które w dniach 10-14 lipca odbędzie się w Chicago.

Norbert to kolejny zawodnik młodego pokolenia, który może zrobić dużą karierę. Wierzymy w jego potencjał, który pokazał chociażby przez ostatni sezon w Radomiu oraz zarówno w młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji. To kolejny Polak, któremu chcemy dać szansę na rozwój, ale jednocześnie zwiększy rywalizację na pozycji środkowych. Niełatwo przecież będzie walczyć o miejsce w składzie z Kubą Kochanowskim i Karolem Kłosem. To może tylko zaprocentować, zarówno dla drużyny, jak i dla samego zawodnika – mówi prezes klubu z Bełchatowa, Konrad Piechocki.

Transfer środkowego to ostatni ruch PGE Skry na rynku transferowym. Z klubem pożegnali się Renee Teppan i Patryk Czarnowski, a poza Huberem do żółto-czarnych dołączył Dusan Petković. W Bełchatowie zaszły również zmiany w sztabie szkoleniowym. W przyszłym sezonie na ławce PGE Skry nie zobaczymy Roberto Piazzy i Michała Winiarskiego. Żółto-czarnych poprowadzi Michał Mieszko Gogol, a jego asystentem będzie Radosław Kolanek. Eduardo Romero na stanowisku trenera przygotowania fizycznego zastąpi został zaś Maciej Michalik.

Przygotowania do nowego sezonu bełchatowianie rozpoczną 19 sierpnia.

PGE Skra Bełchatów na sezon 2019/2020:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Kamil Droszyński

Atakujący: Mariusz Wlazły, Dusan Petković

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Milad Ebadipour, Milan Katić, Piotr Orczyk

Środkowi: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, David Fiel Rodriguez, Norbert Huber

Libero: Kacper Piechocki, Robert Milczarek

źródło: inf. prasowa
fot. Kinga Grzonkowska/ s-w-o.pl