ONICO Warszawa pozyskało już drugiego siatkarza, który ostatnio rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin. Po Bartoszu Kurku do stołecznej drużyny trafił Nikołaj Penczew. Umowa będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.

Nikołaj Penczew w PlusLidze występuje od 2012 roku, kiedy to z włoskiej Copry Piacenza trafił do Effectora Kielce. Następnie bułgarski przyjmujący występował Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skrze Bełchatów. Z obydwoma drużynami zdobył w sumie pięć medali mistrzostw Polski, w tym dwa złote. Po ostatni tytuł 26-latek sięgnął zresztą w maju tego roku, na pożegnanie z bełchatowskim zespołem. W ubiegłym sezonie w żółto-czarnych barwach zagrał w 29 ligowych spotkaniach, zdobywając 103 punkty. Przed obecną kampanią Penczew przeniósł się do Stoczni Szczecin. Klub popadł jednak w ogromne problemy finansowe i Bułgar, podobnie jak ośmiu innych siatkarzy, zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z ekipą z Pomorza. Teraz będzie występował w warszawskim ONICO.

 – Mimo młodego wieku Niko Penczew to zawodnik bardzo doświadczony na plusligowych, ale i europejskich parkietach. Cieszymy się, że tacy siatkarze chcą grać dla ONICO Warszawa i widzą w tym projekcie ogromny potencjał. Jesteśmy głęboko przekonani, że reprezentant Bułgarii wzmocni konkurencję na pozycji przyjmującego, wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie – przyznaje prezes warszawskiego klubu, Piotr Gacek.

Urodzony w Płowdiwie przyjmujący jest również aktualnym reprezentantem Bułgarii. W narodowych barwach wystąpił m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie czy dwóch mundialach. W zespole Stephane’a Antigi Penczew będzie grał z numerem 22, a o miejsce w składzie będzie rywalizował z Bartoszem Kwolkiem, Piotrem Łukasikiem, Łukaszem Wiese i Mateuszem Janikowskim.

źródło: onicowarszawa.pl