Przyjmujący Nikola Mijailović w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Trefla Gdańsk. Kontrakt Serba obowiązywał rok i nie został przedłużony.

Nikola Mijailović do drużyny „gdańskich lwów” dołączył przed sezonem 2018/2019. Wystąpił w 21 ligowych starciach, w których zdobył łącznie 191 punktów, a także w siedmiu spotkaniach Ligi Mistrzów, w których w sumie punktował 60-krotnie – średnio notował niespełna dziewięć punktów w każdym z meczów. W trakcie sezonu Serb doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry niemal na wszystkie grudniowe mecze. Następnie pauzował także w drugiej połowie lutego, nie mogąc wystąpić w trzech ligowych kolejkach. W 21 spotkaniach, w których bronił barw Trefla notował przeciętnie 45% skuteczności w przyjęciu.

Bardzo dziękujemy Nikoli za grę w żółto-czarnych barwach i poświęcenie, jakie wkładał w pracę w Gdańsku. Kontrakt Serba obowiązywał rok i po rozgrywkach podjęliśmy decyzję o zmianach na jego pozycji. Trzymamy kciuki za dalszą karierę Nikoli – zarówno klubową, jak i reprezentacyjną – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

źródło: inf. prasowa / fot. Kinga Grzonkowska