Zarząd klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformował dziś o przedłużeniu umowy z pierwszym szkoleniowcem zespołu. Nikola Grbić po dobrym, choć przedwcześnie zakończonym sezonie, postanowił powalczyć z drużyną o kolejne trofea w nadchodzących rozgrywkach.

Nikola Grbić podczas swojej zawodniczej kariery uznawany był za jednego z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku. Jako rozgrywający wywalczył wiele trofeów wraz z reprezentacją Serbii, w tym ten najważniejszy „krążek” – złoty medal Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Wielokrotnie stawał również na podium krajowych rozgrywek m.in. we Włoszech, w Rosji czy Jugosławii.

Jako trener z pewnością marzy o podobnych sukcesach. W minionym sezonie PlusLigi Nikola Grbić wraz z drużyną z Kędzierzyna-Koźla zdobył SuperPuchar Polski i zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli. Sytuacja na świecie jak i w kraju niestety nie pozwoliła mu i jego zespołowi powalczyć o medale mistrzostw Polski.

– W Kędzierzynie-Koźlu zbudowaliśmy mocny skład, z reprezentantami swoich krajów, zawodnikami mającymi na koncie tytuły mistrzowskie. Mam również przyjemność pracować ze świetnym, wszechstronnym sztabem szkoleniowym, tworzonym przez profesjonalistów. Także organizacja, poczucie stabilizacji, wsparcie i wysiłek klubu potwierdzają wysoki poziom, jaki reprezentuje ZAKSA. Z mojej perspektywy praktycznie na każdej płaszczyźnie ZAKSA jest bliska perfekcji i to były powody, dla których podjąłem decyzję, aby kontynuować tę przygodę. Cieszę się, że zostaję na kolejny sezon – powiedział Nikola Grbić.

źródło: zaksa.pl / oprac.własne

fot: KG Photo