Włodarze warszawskiej drużyny zakontraktowali kolejnego gracza. Obok Sharona Vernon-Evansa na prawym skrzydle będzie występował reprezentant Macedonii, Nikola Gjorgiev.

– To zdecydowanie nasz najlepszy transfer tego sezonu. Macedończyk może być gwiazdą nie tylko drużyny Stéphane’a Antigi, ale i całej PlusLigiPrzychodzi do nas gracz, który z powodzeniem mógłby występować w najmocniejszych europejskich zespołach. Bardzo cieszymy się, że wybrał właśnie naszą ofertę. Nie będę ukrywać, że Nikola Gjorgiev ma być motorem napędowym ONICO Warszawa w nowym sezonie. Liczymy na niego – skomentowała Jolanta Dolecka.

Nikola Gjorgiev może grać zarówno na ataku, jak i na przyjęciu. Znacznie lepiej czuje się jednak jako prawoskrzydłowy. – Na siatce jest prawdziwym kilerem. Skutecznie atakuje nie tylko z idealnych wystaw. Świetnie radzi sobie również na wysokich, sytuacyjnych piłkach. W minionym sezonie w lidze japońskiej nie miał sobie równych. Był liderem swojej drużyny i ulubieńcem fanów. Kibice go pokochali. Jestem przekonana, że tak samo będzie w Warszawie – dodała prezes ONICO Warszawa.

Radości z podpisania umowy nie krył również główny zainteresowany. – Jestem bardzo zadowolony i szczerze nie mogę doczekać się przeprowadzki do Polski. Zacząłem już myśleć o nowym sezonie i zapoznałem się ze wstępnymi wersjami terminarza PlusLigi. Sprawdziłem też wszystkie transfery innych klubów i wiem, że będzie to naprawdę ciekawy sezonOdliczam dni do spotkania z kolegami z nowego zespołu i z kibicami z Warszawy. Jestem pewien, że zbudujemy coś, z czego za rok będziemy dumni. Co? Chcę zdobyć medal – powiedział gracz.

Nikola Gjorgiev ma 28 lat. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w serbskim klubie OK Radnički Kragujevac. W 2009 roku przeniósł się do włoskiego Volley Forli, a rok później podpisał kontrakt z Maliye Milli Piyango Ankara, spędził tam cztery sezony. W 2014 roku przeprowadził się do Francji i podpisał kontrakt z Paris Volley, gdzie grał m.in. z nowym rozgrywającym ONICO Warszawa – Antoinem Brizardem. Był jednym z najlepszych zawodników ligi i walnie przyczynił się do wywalczenia przez jego drużynę wicemistrzostwa kraju. Po udanym sezonie otrzymał ofertę z Torray Arrows. W pierwszym sezonie gry w Japonii z drużyną wywalczył brązowy medale, a rok później – tytuł mistrza Japonii. Został wtedy wyróżniony nagrodą MVP ligi.

onicowarszawa.pl