Nicolas Uriarte oficjalnie został siatkarzem Sady Cruzeiro. Był zawodnik PGE Skry Bełchatów w ekipie pięciokrotnego mistrza Brazylii zastąpi jedną z legend tego klubu, Williama. 

Nicolas Uriarte po zakończeniu ubiegłego sezonu opuścił szeregi PGE Skry Bełchatów. Po jego odejściu wydawało się, że najprawdopodobniej trafi do włoskiego Gi Group Monza, którego stery objął były szkoleniowiec żółto-czarnych, Miguel Falasca. Wczoraj Argentyńczyk oficjalnie został jednak przedstawiony jako nowy siatkarz Sady Cruzeiro, z którą związał się rocznym kontraktem.

– Zawsze chciałem zagrać w lidze brazylijskiej, więc decyzja o przejściu do takiego klubu, jak Sada Cruzeiro nie była trudna. Ta drużyna posiada znakomitych siatkarzy i to, co osiągnęła w ostatnich latach mówi samo za siebie. Jakość graczy, jak i całego sztabu jest bardzo dobra. To wszystko bardzo motywuje mnie do pracy z nimi – mówi Uriarte.

– Gdy mój ojciec pracował w Minas grałem w lidze argentyńskiej, ale udało mi się odwiedzić go na parę dni w Belo Horizonte. Miałem okazję zwiedzić i poznać te miasto, które jest naprawdę piękne. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia pracy w Sadzie Cruzeiro – dodaje 27-latek.

Uriarte przez cztery ostatnie sezony reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów. Z żółto-czarnymi czterokrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski – po jednym złotym i srebrnym oraz dwa brązowe. Sięgnął też po Puchar i Superpuchar Polski.

źródło: worldofvolley.com