Skład ŁKS-u Commercecon Łódź na zbliżający się sezon ligowy został zamknięty. Ostatnią zawodniczką, która zasiliła szeregi drużyny jest serbska środkowa Nadja Ninković. Zawodniczka ma w swym dorobku wiele sukcesów.

Zawodniczka ma w swym dorobku aż pięć medali Mistrzostw Serbii. Dwukrotnie stawała na pierwszym jak i drugim stopniu podium, a raz zajęła trzecie miejsce. Do tego należy doliczyć również dwa krajowe Puchary. Kolejne sukcesy świętowała z Volero Zurych. W jego barwach czterokrotnie była mistrzynią Szwajcarii, tyle samo Pucharów Szwajcarii oraz jeden Superpuchar. Trzykrotnie była mistrzynią Rumunii, zdobyła też trzy mistrzostwa Rumunii oraz dwa krajowe Puchary. Do swojego bogatego dorobku może doliczyć również Puchar Brazylii.

Wraz z drużyną z Zurychu dobrze zaprezentowała się również w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jej drużyna zajęła wówczas trzecie miejsce. Świętowała również sukcesy w europejskich pucharach.

Nowa środkowa łodzianek to również wielokrotna reprezentantka swojego kraju. Jest zdobywczynią Mistrzostwa Europy z 2011 roku oraz złotą medalistką Ligi Europejskiej.

Zdecydowałam się podpisać kontrakt z ŁKS-em, ponieważ słyszałam wiele dobrego na temat klubu i miasta. To była dla mnie bardzo łatwa decyzja. Ponadto uważam, że polska liga jest jedną z najlepszych i gra w niej wiele serbskich zawodniczek. Tak jak wspominałam, słyszałam o ŁKS-ie dużo dobrego, a do tego zespół należy do ligowej czołówki – przyznała Nadja Ninković. – Spodziewam się wielu dobrych meczów. Uważam, że w tym roku rywalizacja w lidze będzie stała na bardzo wysokim poziomie.

Skład ŁKS-u Commercecon Łódź w sezonie 2020/2021:

rozgrywające: Britt Bongaerts, Aleksandra Pasznik
atakujące: Katarzyna Zarośliska-Król, Agata Wawrzyńczyk
przyjmujące: Aleksandra Wójcik, Katarina Lazović, Ana Kalandadze, Oliwia Laszczyk
środkowe: Klaudia Alagierska, Joanna Pacak, Katarina Osadchuk, Nadja Ninković
libero: Krystyna Strasz, Magdalena Saad

źródło: ŁKS Commercecon Łódź, fot. Katarzyna Kozłowska