Do dość zaskakującego transferu na linii Łódź – Kalisz doszło w tym okienku transferowym. Po dwóch sezonach w ŁKS-ie Monika Gałkowska (Bociek) postanowiła zmienić barwy i przenieść się do MKS Kalisz. Przedtem do klubu dołączyły Julia Mazur, Zofia Szczotkiewicz oraz Marta Budnik.

Jakie masz plany na przyszły sezon pod względem sportowym. Czy masz w sobie sportową złość i chciałabyś wrócić do reprezentacji?

Wiadomo, każda siatkarka chciałaby zakładać koszulkę z orzełkiem na piersi, tak samo siatkarze. Nie mnie oceniać decyzje trenera Nawrockiego odnośnie mojej osoby, ale oczywiście chciałabym powrócić do kadry i stanowić część tej drużyny.

Na pewno będziemy uchylać Ci nieba, żebyś jak najszybciej wróciła do kadry i pełniła tam podstawową rolę. Powiedz teraz coś odnośnie naszych wspólnych planów. Mniej więcej wiesz jak nasz zespół będzie wyglądał, wiesz kto będzie w składzie naszej drużyny, jak ją oceniasz i jakie miejsce byłoby dla Ciebie sukcesem, a jak widzisz to realnie?

Z tego co już wiem jak będzie wyglądał nasz zespół, wiadomo, nie będziemy w czołówce, bo wiadomo też jak mniej więcej będzie wyglądała drużyna Rzeszowa, Chemika czy ŁKS-u. Ciężko będzie zająć czołowe miejsce, co nie oznacza, że nie będziemy w stanie urwać punktu czy nawet wygrać meczu z tymi czołowymi drużynami, tutaj jest wszystko otwarte. Znając skład naszej druzyny myślę, że jest ona bardzo specyficzna. Nasza siłą może być waleczność i jedność, liczę, że będziemy mogły tym się wyróżniać na tle innych zespołów.

Jakie masz plany na ten miesiąc, który pozostał do startu okresu przygotowawczego poza treningiem indywidualnym, który niedługo dostaniesz? Planujesz wyjechać ze swoim świeżo upieczonym małżonkiem nad morze lub w góry, bo zagranicę raczej jeszcze nie będziemy mogli się udać?

W tym miesiącu to będzie trudne, ponieważ przez koronawirusa mojemu mężowi zmienił się system pracy i do końca czerwca na pewno nigdzie nie wyjedziemy, ale zaraz przed rozpoczęciem sezonu myślę, że skoczymy na kilka dni w góry, bo właśnie to są moje ulubione miejsca w Polsce.

źródło: Energa MKS Kalisz/foto: Katarzyna Kozłowska