Po tym, jak klub rozstał się z Mariuszem Schamlewskim, MKS Będzin poinformował o pozyskaniu nowego środkowego, Mateusza Kowalskiego. Zawodnik to brązowy medalista mistrzostw Polski kadetów, a także złoty medalista mistrzostw Polski juniorów.

Mierzący 204 cm wzrostu zawodnik trafił do będzińskiego klubu z AKS-u Rzeszów, choć w minionych latach był również związany z Asseco Resovią, którą reprezentował choćby w rozgrywkach Młodej Lidze. 19-latek ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, a także złoto mistrzostw Polski juniorów.

Sztab szkoleniowy MKS-u obserwował Mateusza Kowalskiego od kilku miesięcy. – Młody, bardzo perspektywiczny środkowy, który urzekł nas swoją zagrywką oraz mądrością w ataku. Dobrze przemieszcza się na bloku. Szybki, zwrotny, dynamiczny i bardzo dojrzały jak na swój wiek – mówił Rafał Murczkiewicz, asystent trenera Stelio DeRocco. – Dzięki solidnej i ambitniej pracy na treningach może w przeciągu dwóch, trzech sezonów stać się objawieniem polskiego środka – dodał Rafał Murczkiewicz.

Sam zainteresowany nie ukrywał radości ze zmiany klubowych barw i możliwości rozwoju w będzińskim klubie. – Mam wielkie szczęście, że otrzymałem propozycję z Będzina. Uważam, że MKS jest dla mnie najlepszą opcją i wierzę w to, że rozwinę w nim swoje umiejętności – przekazał Mateusz Kowalski.

W pewnym stopniu wpływ na decyzję Mateusz Kowalskiego o transferze do Będzina miała osoba rozgrywającego Łukasza Kozuba, który w bieżącym okienku transferowym również dołączył do naszego klubu. – Łukasz to mój bardzo dobry kolega. W Rzeszowie graliśmy razem przez kilka sezonów, dobrze nam się ze sobą współpracowało – zakończył środkowy.

Skład zespołu MKS Będzin – kadra na sezon 2016/2017 (stan na 15.06.2016r.):

Rozgrywający: Łukasz Kozub
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.

Z będzińskim zespołem rozstali się natomiast Tyler James Sanders (pozyskany do Arkasu Spor Izmir – Turcja), Jakub Oczko, Michał Żuk, Mariusz Gaca, Sebastian Warda, Bartosz Kaczmarek, Michał Kamiński, Maciej Pawliński, Tijmen Laane, Viacheslav Batchkala, Mariusz Schamlewski – wszyscy poszukują klubu.

źródło: mksbedzin.pl