Jastrzębski Węgiel pozyskał nowego przyjmującego. Do pierwszej drużyny Pomarańczowych dołączy wychowanek tamtejszej Akademii Talentów, Patryk Czyrniański.

Patryk Czyrniański to dziewiętnastoletni wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trafił tam w drugim roku jej istnienia, czyli w sezonie 2013/2014. Swoją przygodę w młodej drużynie Pomarańczowych rozpoczął na pozycji środkowego, zaś w trzech kolejnych latach grał jako atakujący lub przyjmujący. W zespole Ferdinando De Giorgiego będzie występował właśnie na przyjęciu.

 – Bardzo się cieszę, że trener De Giorgi widzi dla mnie miejsce w swojej drużynie. Mam nadzieję, że coś wniosę do zespołu i będę w stanie w jakiś sposób pomóc drużynie. Jestem szczęśliwy, że w tak młodym wieku trafiam do PlusLigi – przyznaje 19-latek.

Czyrniański odnosił wiele sukcesów w różnych kategoriach wiekowych. Jest mistrzem Polski młodzików z 2014 roku, brązowym medalistą mistrzostw Polski kadetów z 2015 roku, mistrzem Polski kadetów z 2016 roku, srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów z 2016 roku, a także mistrzem Polski juniorów z 2017 roku. W wielu turniejach był wyróżniany i otrzymywał nagrody indywidualne – w 2014 roku wybrano go najlepszym atakującym mistrzostw kraju, zaś dwa lata później doszła do tego nagroda dla MVP rozgrywek. Nowy nabytek jastrzębian ma za sobą również występy w kadrze narodowej do 19 lat.

 Jastrzębski Węgiel mocno inwestuje w młodzież, czego dowodem jest prężnie rozwijający się projekt Akademii Talentów. Przyjęliśmy w klubie zasadę, aby w każdym kolejnym sezonie nasi najzdolniejsi wychowankowie trafiali do seniorskiego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Mamy świadomość tego, że przeskok pomiędzy siatkówką młodzieżową, a PlusLigą jest ogromny, ale już sama możliwość trenowania i przebywania w pierwszym zespole, pod okiem takiej trenerskiej sławy jak „Fefe” De Giorgi, powinna być dla tych chłopców bodźcem do wytężonej pracy. Patryk  uchodzi za  wielki talent. Liczę na to, że będziemy mieli z niego pożytek – mówi prezes klubu z Jastrzębia, Adam Gorol.

źródło, fot: jastrzebskiwegiel.pl