Do drużyny z Polic dołączyła ostatnia zawodniczka. Będzie nią 17-letnia przyjmująca Oliwia Durka, która na chwilę obecną została pozyskana na dwumiesięczny okres testów.

Młoda przyjmująca w swym dotychczasowym dorobku ma występy w drużynach SMS Police oraz Pałac Bydgoszcz. W barwach bydgoszczanek wywalczyła dwa medale Mistrzostw Polski Kadetek, z czego ubiegły sezon zakończyła ze złotem.

Oliwia będzie z nami w trakcie okresu przygotowawczego. Czekają ją treningi i spotkania sparingowe, w trakcie których zostanie poddana ocenie. Jeśli sztab szkoleniowy stwierdzi, że Oliwia spełnia ich oczekiwania, po dwóch miesiącach okresu próbnego umowa zostanie automatycznie przedłużona. Zależy nam na odpowiednich warunkach dla młodych zawodniczek. Chcemy, żeby czuły się w naszym klubie bezpiecznie i stabilnie. Wierzymy, że Chemik jest dla nich odpowiednim wyborem na przyszłość. Młode siatkarki, które zostają wypożyczone z naszego klubu, mają opłacane kontrakty przez Chemik, tak, aby nie martwiły się o sprawy nie związane ze sportem. Mamy nadzieję, że w przyszłości coraz więcej perspektywicznych siatkarek zagra w naszych barwach – mówi Paweł Frankowski, prezes kubu.

Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2019/20 prezentuje się następująco:

Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Ewelina Polak
Przyjmujące: Natalia Mędrzyk, Wilma Salas, Martyna Grajber, Oliwia Durka
Atakujące: Gyselle Silva, Martyna Łukasik
Środkowe: Iga Chojnacka, Iryna Trushkina, Agnieszka Bednarek, Anna Łozowska
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Pola Nowakowska

źródło: Grupa Azoty Chemik Police, fot.: Katarzyna Kozłowska