W przyszłym sezonie ligowym barw Grot Budowlanych Łódź bronić będzie młoda przyjmująca Paulina Damaske. 

Zawodniczka na swoim koncie ma brązowy medal Mistrzostw Europy, który wywalczyła wraz z naszą reprezentacją juniorek w 2018 roku. Przed rokiem Polki zajęły piąte miejsce Mistrzostw Świata U20. Również w ubiegłym roku zdobyła kolejny medal. Tym razem było to wicemistrzostwo Polski Juniorek, które wywalczyła z drużyną SPS Volley Piła. Została tam również wyróżniona indywidualnie. Otrzymała nagrodę dla najlepiej atakującej zawodniczki turnieju. W niedawno zakończonym sezonie w barwach juniorskiej ekipy Energa MKS Kalisz zakwalifikowała się do półfinału. Pandemia koronawirusa nie pozwoliła jednak na dokończenie ligowych zmagań.

Dobre występy w rozgrywkach juniorskich znalazły uznanie w oczach Jacka Nawrockiego i zaowocowały powołaniem na zgrupowanie kadry seniorek.

Bardzo się cieszę, że dostałam szansę dołączenia do tak dobrego zespołu jakim jest Grot Budowlani Łódź już w pierwszym roku po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Cieszę się, że będę mogła trenować i rywalizować z doświadczonymi zawodniczkami. Mam nadzieję, że uda mi się dołożyć coś od siebie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w nadchodzącym sezonie – powiedziała Paulina Damaske.

Obserwowałem Paulinę od pewnego czasu. Doskonale pamiętam, jak 5 lat temu w meczu młodziczek pokonała zespół Lider Budowlani w walce o złoty medal. Otrzymała wtedy MVP tego turnieju, a ja powiedziałem wtedy, że kiedyś, to będzie wielka zawodniczka. Cieszę się, że dołączyła do naszego zespołu i właśnie w naszych barwach zadebiutuje w Tauron Lidze. To bardzo zdolna zawodniczka o czym mogą świadczyć jej osiągnięcia. Mimo młodego wieku, uważam, że Paulina jest gotowa do walki z najlepszymi. Ma umiejętności, charakter. Doświadczenie, to rzecz, którą nabywa się latami, ale już teraz jest ono duże bowiem Paulina miała możliwość gry na arenie międzynarodowej. Będzie to przeskok z siatkówki juniorskiej do seniorskiej. Ale nie mam wątpliwości, że sobie poradzi – powiedział prezes, Marcin Chudzik.

źródło: Grot Budowlani Łódź, fot. Katarzyna Kozłowska