Klub z Będzina poinformował o pozyskaniu młodego rozgrywającego. W przyszłym sezonie w szeregach MKS zagra mistrz świata i Europy kadetów – Łukasz Kozub.

Urodzony w listopadzie 1997 roku siatkarz zapisał się złotymi literami na kartach historii krajowej, europejskiej i światowej siatkówki. W kwietniu 2015 roku, wspólnie z reprezentacją Polski do lat 19, sięgnął po mistrzostwo Starego Kontynentu, a cztery miesiące później po czempion całego globu. W międzyczasie wywalczył złoty medal podczas Europejskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Ostatni sezon ligowy nowy rozgrywający MKS spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, z którą w maju świętował wicemistrzostwo I ligi. Zimą bieżącego roku SMS, z Łukaszem Kozubem w składzie, dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski.

W Spale, mierzący 186 cm wzrostu zawodnik, przebywał na zasadzie wypożyczenia z AKS-u Rzeszów, którego jest wychowankiem. Teraz klub z Podkarpacia wypożyczył rozgrywającego do będzińskiego MKS-u. Dla Łukasza Kozuba będzie to pierwszy sezon w PlusLidze. – Dla mnie najistotniejsze jest to, aby jak najczęściej pojawiać się na parkiecie i uznałem, że w Będzinie będę miał na to największe szanse – przekonywał zawodnik. – MKS to klub, który posiada bardzo ciekawie zapowiadający się skład. Równie ważna jest tu osoba trenera, o którym słyszałem same pozytywne opinie, więc niedługo zastanawiałem się nad przyjęciem propozycji z Będzina – dodał „sypacz”.

Zobacz także: https://www.s-w-o.pl/transfery-srodkowy-pozegnal-sie-z-klubem-z-bedzina/

źródło: mksbedzin.pl