Do zespołu tegorocznych brązowych medalistów dołączy Kevin Tillie. Francuz przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a w sezonie 2017/2018 zagra w klubie ze Śląska.

Francuski przyjmujący rozpoczął swoją karierę w ligach uniwersyteckich w Kanadzie i USA. W 2013 roku wrócił do Europy i grał we włoskiej lidze reprezentując klub CMC Rawenna. Kolejno przeniósł się do ligi tureckiej, gdzie grał w Arkasie Izmir. W sezonie 2015/2016 dołączył do ZAKSY Kędzierzyn – Koźle. Zawodnik wywalczył z kędzierzyńskim zespołem dwa złote medale mistrzostw kraju i Puchar Polski. Został wybrany najlepszym przyjmującym tegorocznego finału Pucharu Polski we Wrocławiu. Siatkarz jest też jednym z czołowych zawodników reprezentacji Francji, z którą wywalczył mistrzostwo Europy i dwa medale Ligi Światowej: złoty oraz brązowy. Francuz pomyślnie przeszedł badania medyczne w poniedziałek w Jastrzębiu-Zdroju i podpisał roczny kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew nie kryje swojego zadowolenia z pozyskania tej klasy siatkarza.

– Poszukiwaliśmy na siatkarskim rynku godnego następcy dla Scotta Touzinsky’ego. Kiedy dowiedziałem się, że Kevin Tillie jest wolnym zawodnikiem i jest szansa, by go pozyskać, od razu stał się graczem „pierwszego wyboru” – przyznał szkoleniowiec. – To idealny zawodnik dla nas, dla grupy, którą mamy i dla każdego z zawodników z osobna. Uważam, że Kevin perfekcyjnie wkomponuje się w nasz zespół pod względem mentalnym. Powiem szczerze, że marzyłem o takim zawodniku w moim zespole. Kevin wszędzie gdzie grał, odnosił sukcesy. W Stanach Zjednoczonych dwukrotnie zwyciężał w rozgrywkach uniwersyteckich i był wybierany najlepszym graczem ligi. W Turcji z Arkasem Izmir wywalczył tytuł mistrzowski, a z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie triumfował w PlusLidze. Ponadto, z reprezentacją Francji wygrał Ligę Światową i Mistrzostwa Europy. Jego wybitne umiejętności, jakość w grze, to jest coś, czego potrzebujemy w naszym zwycięskim zespole –  zakończył Mark Lebedew.

– W mojej ocenie Kevin Tillie to optymalny zawodnik do naszej drużyny zarówno pod względem sportowym, jaki i mentalnym. Biorąc pod uwagę jego ogranie na najwyższym szczeblu ligowym oraz reprezentacyjnym, można powiedzieć, że jest to bardzo dobre „rozwiązanie” w obliczu kolejnego, wymagającego sezonu, w którym przystąpimy do rozgrywek Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego transferu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl