Milan Katić został przyjmującym PGE Skry Bełchatów. Kontrakt z bełchatowskim klubem podpisał co prawda w 2015 roku, ale dwa sezony spędził na wypożyczeniach. Teraz 24-latek związał się z żółto-czarnymi nową, trzyletnią umową. Katić jest ostatnim zawodnikiem sprowadzonym przez Skrę w tym okienku, co oznacza, że wicemistrzowie Polski skompletowali skład na sezon 2017/2018.

Milan Katić urodził się 22 października 1993 roku w Belgradzie. Jego pierwszym klubem w profesjonalnej karierze była OK Vojvodina Nowy Sad, do której trafił już w wieku szesnastu lat. W barwach tego zespołu trzykrotnie zdobył Puchar Serbii i tyle samo razy zostawał wicemistrzem kraju, a w 2015 roku triumfował w Pucharze Challenge. Następnie podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów, z której na zasadzie wypożyczenia trafił do tureckiego Galatasaray. Po sezonie spędzonym w Stambule udał się na kolejne wypożyczenie, tym razem do Łuczniczki Bydgoszcz. W PlusLidze rozegrał łącznie 103 sety, w których zdobył 257 punktów.

24-letni przyjmujący występuje też w reprezentacji swojego kraju. Na swoim koncie ma złote krążki mistrzostw świata i Europy kadetów. W 2011 roku już jako 18-latek został powołany do dorosłej kadry Serbii na Ligę Światową i Puchar Świata. W ubiegłym roku miał swój udział w zwycięstwie Serbów w „światówce” podczas Final Six w Krakowie. W tegorocznej edycji tych prestiżowych rozgrywek był w składzie we wszystkich spotkaniach swojej reprezentacji, w których uzbierał łącznie 18 punktów.

Milan Katić jest ostatnim zawodnikiem, który w tym okienku dołączył do PGE Skry. Wcześniej do Bełchatowa trafili Grzegorz Łomacz, Patryk Czarnowski, Szymon Romać, Aleksandar Nedeljković oraz Milad Ebadipour. Nowym trenerem wicemistrzów Polski został zaś Roberto Piazza.

źródło: skra.pl