Hitowy transfer PGE Skry Bełchatów! Choć spekulowało się o tym już od jakiegoś czasu, dziś Milad Ebadipour oficjalnie został siatkarzem bełchatowskiego klubu. Kontrakt z reprezentantem Iranu podpisano na rok z możliwością przedłużenia o kolejny.

Milad Ebadipour, podobnie jak zdecydowana większość Irańczyków, występował dotychczas jedynie w swojej rodzimej lidze. Bronił tam barw klubów Kalleh Mazandaran VC, Szahrdari Urmia i Sarmayeh Bank, skąd trafił do Bełchatowa. 24-latek ma na swoim koncie trzy mistrzostwa Iranu i trzy tytuły Klubowego Mistrza Azji. W 2016 i 2017 roku został wybrany najlepszym przyjmującym tego drugiego turnieju.

Ebadipour jest też ważną postacią w reprezentacji Iranu. Z kadrą narodową wystąpił na Igrzyskach Azjatyckich 2014 (złoty medal), mistrzostwach świata 2014 (6. miejsce), a także na zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro, na których Persowie dotarli do ćwierćfinału. Zagrał też we wszystkich dziewięciu spotkaniach swojej reprezentacji w tegorocznej Ligi Światowej, zdobywając w sumie 109 punktów. Tym samym uplasował się na 11. pozycji w klasyfikacji najlepiej punktujących całych rozgrywek.

Radości z podpisania kontraktu z Irańczykiem nie kryje trener PGE Skry: – Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ to bardzo ważny zawodnik dla reprezentacji Iranu i myślę, że będzie tak samo ważny dla zespołu PGE Skry. Jest wciąż młodym zawodnikiem, a ten transfer na pewno zaprocentuje w jego rozwoju – mówi Roberto Piazza.

Umowa została podpisana na rok z możliwością przedłużenia o kolejny.

Transfer Ebadipoura nie był jednak jedynym powodem wizyty w Polsce przedstawicieli jego poprzedniego klubu. Podczas wtorkowego spotkania PGE Skra Bełchatów i Sarmayeh Bank rozpoczęły bliską współpracę. Dzięki temu mistrzowie Iranu przyjadą do naszego kraju na tygodniową wizytę przed rozpoczęciem Klubowych Mistrzostw Świata, a w przyszłości na podobną wycieczkę mogą udać się też bełchatowianie. Delegaci z Iranu byli pod wrażeniem zasad funkcjonowania wicemistrza Polski. Spotkali się z władzami PGE Skry, a następnie udali się na zwiedzanie Bełchatowa i Łodzi.

źródło: skra.pl, fot: FIVB