Dwaj libero – Michał Żurek i Kuba Zabłocki będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2017/2018.

Dla Michała Żurka będzie to czwarty sezon w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn. W sezonie 2013/14 Żurek wywalczył 5. miejsce w rozgrywkach PlusLigi. Po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/15) oraz Łucznicze Bydgoszcz (2015/16) doświadczony zawodnik powrócił do stolicy Warmii i Mazur, ponownie osiągając z zespołem 5. pozycję na zakończenie sezonu.

Z Michałem Żurkiem podpisaliśmy rok temu dwuletnią umowę z zapisem, że w połowie kwietnia tego roku każda ze stron ma prawo ją rozwiązać – wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes klubu. – Nasza rozmowa z Michałem po ostatnim meczu z Cuprum Lubin była bardzo krótka, ale treściwa. Obie strony są zadowolone ze współpracy, więc nasz libero pozostaje na kolejny sezon w Olsztynie – komentuje prezes klubu.

Sam zawodnik również nie ukrywa zadowolenia z szybkiego porozumienia z olsztyńskim klubem. – Był to bardzo udany sezon w naszym wykonaniu – mówi Michał Żurek. – Graliśmy równo od pierwszego do ostatniego meczu, a przegrywaliśmy tylko z tymi zespołami, które były od nas lepsze. Jeśli chodzi o rozmowy na temat przyszłego sezonu, to obie strony były zadowolone ze współpracy i każdej ze strony zależało na szybkim porozumieniu. Cieszy mnie wizja zespołu, który powstanie w Olsztynie w przyszłym sezoniepocząwszy od szybkiego zatrudnienia na przyszły sezon bardzo dobrego trenera.  Wszystko wskazuje na to, że większość składu z poprzedniego roku zostanie na kolejny sezon. Będzie pewnego rodzaju stabilizacja, z której się bardzo cieszę – kończy Michał Żurek.

Dla Jakuba Zabłockiego będzie to trzeci sezon w barwach olsztyńskich akademików, bowiem od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn.

Według mnie Jakub posiada umiejętności sportowe, aby grać w PlusLidze jako pierwszy libero – podkreśla prezes olsztyńskiego klubu. – Przy dobrze grającym Michale Żurku, ciężko mu jednak przebić się do podstawowego składu. Myślę że każdy rok pracy w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn korzystnie wpływa na jego rozwój sportowy. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie częściej pojawiał się na parkietach Plus Ligi – komentuje Tomasz Jankowski.

Sam zawodnik również z optymizmem patrzy na swoją przyszłość. – Jestem zadowolony z wyniku w poprzednim sezonie. Cieszę się, że klub chciał przedłużyć ze mną umowę na kolejny sezon. Chciałbym kontynuować swoją grę w olsztyńskim klubie, a przy okazji mogę również ukończyć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – mówi Kuba Zabłocki.

źródło: inf. prasowa