Kibice trzeciej drużyny ligi nie musieli długo czekać na informację, kto zostanie nowym trenerem Jurajskich Rycerzy. Klub dziś poinformował, że został nim Michał Winiarski, który przez ostatnie trzy lata prowadził gdańskie Lwy.

– Całe moje sportowe życie to ogromne wyzwania, które zawsze mnie napędzały. Myślę, że propozycja z Zawiercia jest kolejnym z nich. Aluron CMC Warta od momentu awansu do PlusLigi co roku się rozwija i ma coraz większe ambicje. Jestem bardzo podekscytowany, tym bardziej, że w ostatnim sezonie klub zdobył brązowy medal, co oznacza, że będziemy grali w Lidze Mistrzów. Myślę, że będzie to niesamowite wyzwanie – mówi nasz nowy szkoleniowiec. – Nie sposób nie wspomnieć o kibicach. Za każdym razem, gdy z zespołem Trefla przyjeżdżałem do Zawiercia, w hali panowała niesamowita atmosfera. Uważam, że doping Jurajskiej Armii jest najgłośniejszy w PlusLidze. Kibice potrafią stworzyć niezwykle gorący klimat. Na pewno będą napędzać nasz zespół i jestem podekscytowany tym, że każdy domowy mecz będzie odbywać się w takich warunkach – dodaje Winiarski.

Świetna praca Michała Winiarskiego z Treflem została doceniona również przez władze niemieckiej federacji, które postanowiły powierzyć mu rolę trenera reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Debiut nowego szkoleniowca Jurajskich Rycerzy w roli selekcjonera w meczu o punkty już w nocy z wtorku na środę (7 na 8 czerwca) o 1:30, kiedy w pierwszym spotkaniu Ligi Narodów Niemcy zmierzą się z Kanadą.

– W naszym kraju przyjęło się dzielić w dyskusji trenerów na polskich i zagranicznych. Ja wolę dzielić ich pod względem merytoryki, a nie mam wątpliwości, że pod tym kątem Michał Winiarski to już teraz ścisła czołówka. Potwierdza to zarówno jego wybór na selekcjonera reprezentacji Niemiec, jak i wyniki osiągane z Treflem Gdańsk. Drużyny, które prowadził, w przedsezonowych typowaniach ekspertów nie były wymienianie wśród kandydatów do czołowych miejsc. Mimo tego za każdym razem kończyły ligę w najlepszej ósemce i awansowały do turniejów finałowych Pucharu Polski. Cieszę się, że Michał, poszukując nowych wyzwań, za najciekawsze uznał właśnie prowadzenie naszego klubu. Wierzę, że to początek długiej i pełnej sukcesów współpracy – przyznaje Prezes Zarządu Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

źródło/foto: Aluron CMC Warta Zawiercie