Cerrad Czarni Radom pozyskali kolejnego bardzo doświadczonego zawodnika. Tym razem jest to wielokrotny reprezentant Polski Michał Ruciak. Zawodnik będzie grał na pozycji libero.

Nowy zawodnik radomskiego teamu na swoim koncie ma 166 występów w biało-czerwonych barwach. Po raz pierwszy w seniorskiej kadrze wystąpił podczas Ligi Światowej w 2004 roku.Był już wówczas złotym medalistą MŚ juniorów, które zdobył rok wcześniej. Z sukcesami występował także w Lidze Światowej, Pucharze Świata czy Pucharze CEV. Nowo zakontraktowany libero Czarnych jest również wielokrotnym medalistą w naszej lidze. Na swoim koncie ma też triumf w Pucharze Polski.

Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Michała do naszego zespołu, który w nowym sezonie będzie występować na pozycji libero. Był to jeden z naszych warunków, jeśli Michał chciał u nas grać w nadchodzącym sezonie. Zależało nam by był to zawodnik przede wszystkim z dobrym przyjęciem, a Michał przez wiele lat udowadniał swoją ogromną wartość i umiejętności, będąc jednym z najlepszych zawodników w tym elemencie w PlusLidze. Przyjście Michała to również szansa rozwoju dla naszego drugiego libero Kacpra Wasilewskiego. Michał charakteryzuje się również ogromną wolą walki na boisku , którą mam nadzieję będzie się wykazywać w barwach Cerrad Czarnych Radom – powiedział szkoleniowiec radomskiej drużyny, Robert Prygiel.

Michał Ruciak do Radomia trafił z drużyny ze Szczecina. Z Wojskowymi związał się kontraktem na najbliższy sezon.

źródło: Cerrad Czarni Radom