Michał Masny przedłużył kontrakt z Aluron Virtu Wartą Zawiercie i w kolejnym sezonie również będzie bronił jej barw.

39-letni rozgrywający występował w wielu polskich klubach, między innymi w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskim Węglu czy Treflu Gdańsk. W reprezentacji Słowacji rozegrał łącznie 195 meczów. W swoim dorobku medalowym posiada dwa złote (2008, 2011) i jeden brązowy (2007) medal Ligi Europejskiej. Poza tym  w barwach Hypo Tirol Innsbruck wywalczył wicemistrzostwo Austrii, z Chance Odolena Woda mistrzostwo i Superpuchar Czech, a wraz z Jastrzębskim Węglem sięgnął po brązowy medal Ligi Mistrzów oraz brąz PlusLigi.

Do Jurajskich Rycerzy Masny dołączył przed sezonem 2018/2019 i został kapitanem zespołu. W żółto-zielonych barwach rozegrał 33 spotkania, w których uzbierał w sumie 65 punktów – 26 blokiem, 21 atakiem i 18 zagrywką.

– Mówi się, że obronić miejsce z poprzedniego sezonu jest zawsze trudniej, ale nikt nigdy nie mówił, że będzie łatwo. Będziemy się starać robić wszystko na maksimum swoich umiejętności i zobaczymy, co z tego wyniknie. Myślę, że jak najbardziej nie możemy myśleć o tym, że w poprzednim sezonie było czwarte miejsce i teraz musi być to czwarte miejsce albo coś lepszego. Musimy iść z meczu na mecz i dążyć do tego, żeby zagrać jak najlepiej i skończyć na jak najwyższym miejscu –  przyznaje.

źródło: aluronvirtu.pl
fot. Kinga Grzonkowska