Transfery: Michał Masny przenosi się do Zawiercia

Słowak Michał Masny został rozgrywającym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nowy Jurajski Rycerz związał się 2-letnim kontraktem z klubem.

Michał Masny to jeden z najbardziej charyzmatycznych oraz wiodących rozgrywających w rozgrywkach PlusLigi. Nowy rozgrywający drużyny z Zawiercia współpracował już w swojej karierze z trenerem Markiem Lebedewem, dzięki czemu znają się bardzo dobrze i mają do siebie zaufanie. Ich drogi spotkały się w sezonie 2015/2016 w Jastrzębskim Węglu. – To jeden z najlepszych rozgrywających w całej PlusLidze – ocenia go trener Mark Lebedew. – Jest świetnym liderem oraz zawodnikiem. Jego doświadczenie pomaga młodszym zawodnikom w rozwoju. Śmiało można powiedzieć, że na parkiecie będzie moim asystentem – kończy trener Lebedew.

Nowy Jurajski Rycerz zanim dotarł do polskiej ligi przez dłuższy okres czasu występował u naszych południowych sąsiadów. Jest wychowankiem Stavbaru Żilina, z którego w 2000 roku na dwa sezony powędrował do Lokomotiva Zvolen. Ponownie wrócił do macierzystego klubu, gdzie spędził kolejne dwa lata. Następnym przystankiem Miśkina była Austria, gdzie wywalczył wicemistrzostwo kraju z Hypo Tirol Innsbruck. Po sezonie gry w kraju Mozarta otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Słowacji, w której wystąpił 195 razy, przez większość spotkań będąc jej kapitanem. Z Innsbrucku trafił do czeskiego Chance Odolena Vody, z którą zdobył Mistrzostwo Czech. Stamtąd przeniósł się do VK Ferram Opava.

Od Sosnowca do Zawiercia

Na polskiej ziemi Masny pojawił się po raz pierwszy w 2007 roku w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, w Płomieniu Sosnowiec. Następne dwa sezony spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, skąd przeniósł się na trzy lata do Delecty Bydgoszcz (dzisiejsza Łuczniczka). Największe sukcesy w Polsce świętował z Jastrzębskim Węglem. W sezonie 2013/2014 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz brązowy krążek Ligi Mistrzów. W tym klubie partnerem Michała był atakujący Jurajskich Rycerzy, Mateusz Malinowski.

Przed sezonem 2016/2017 przeniósł się nad polskie morze do LOTOSU Trefl Gdańsk, gdzie spędził jeden rok. W ostatnim sezonie kreował grę Cuprum Lubin. W barwach Miedziowych zdobył pięć statuetek MVP. Oprócz nagród drużynowych zdobywał wyróżnienia indywidualne. Dwukrotnie został ogłoszony najlepszym siatkarzem Słowacji, również dwa razy został wybrany najlepszym rozgrywającym Ligi Europejskiej. Ostatnim jego wyróżnieniem jest nagroda najlepszego rozgrywającego Pucharu Polski w 2014 roku.

 

źródło:aluronvirtu.pl

Facebook Comments