Klub LOTOS Trefl Gdańsk oficjalnie poinformował, że reprezentant Słowacji Michal Masny podpisał roczny kontrakt z klubem.

Michal Masny ma na swoim koncie występy w wielu klubach, m.in. na Słowacji, w Czechach czy Austrii. W Polsce grał w  Płomienia Sosnowiec. Po roku gry przeniósł  się do ZAKSY (gdzie przez dwa sezony dochodził do półfinału PlusLigi). Następne trzy lata spędził w bydgoskim teamie. W sezonie 2012/13 wraz z tą drużyną zajął pierwsze miejsce po fazie zasadniczej (ostatecznie sezon zakończył na 4 miejscu). W ostatnich trzech latach grał w jastrzębskim Węglu. Z tą drużyną w 2014 roku wywalczył brązowy medal Ligi Mistrzów oraz PlusLigi. W obecnym sezonie został wybrany najlepszym rozgrywającym Pucharu Polski.

Jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Michal jest zawodnikiem, którego obserwowałem już od dłuższego czasu i uważam, że może on bardzo pomóc drużynie swoim doświadczeniem. W Gdańsku łączymy młodych graczy z tymi, którzy na polskich i zagranicznych parkietach występują już od wielu lat. Jestem przekonany, że Michal to siatkarz, z którym możemy zrobić kolejny krok w przód. Bardzo się cieszę, że Miśkin dołącza do naszego zespołu – powiedział Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk.

– Bardzo się cieszę, że porozumieliśmy się z LOTOSEM Treflem i już nie mogę się doczekać nowych wyzwań, które teraz mnie czekają. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znów będziemy grali o medale, więc dla mnie osobiście ta stawka będzie trochę wyższa niż w poprzednich rozgrywkach. Jestem również bardzo zadowolony, że będę miał możliwość pracować z takim trenerem, jakim jest Andrea Anastasi. Cieszę się też na współpracę z drugim szkoleniowcem zespołu, Wojtkiem Serafinem, z którym jeszcze kilka lat temu grałem w Bydgoszczy. Oczywiście podoba mi się także fakt, że cały rok będę przebywał nad morzem – skomentował swój transfer Michal Masny.

info: lotostrefl.pl