Michał Kubiak podpisał nowy kontrakt z Panasonic Panthers. Jak poinformował Georges Matijasević, menedżer podwójnego mistrza świata, umowa z klubem została przedłużona o rok.

Dla kapitana reprezentacji Polski przyszły sezon będzie już piątym w zespole „Panter”. Kubiak w barwach klubu z Hirakaty dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Japonii. Po razie zdobył także Puchar Cesarza oraz wygrał Turniej Kurowashiki.

– Przed przyjściem Kubiaka, klub przez kilka lat nie zdobywał tytułów. Razem z trenerem stworzyli jednak mentalność zwycięzców. Od tego czasu Panasonic jest już dominującą drużyną – napisał na Twitterze agent przyjmującego, Georges Matijasević.

Ubiegły sezon „Pantery” zakończyły jednak ze srebrnymi medalami mistrzostw kraju.  W finale rozgrywek drużyna Kubiaka uległa JTEK Stings, w barwach którego występują m.in. Yuji Nishida czy Matej Kazijski.

Po batalii o tytuł ligi japońskiej Kubiak miał wzmocnić Leo Shoes Modenę w play-offach włoskiej Superlega. Plany były już bardzo bliskie zrealizowania, jednak pokrzyżowała je pandemia koronawirusa. W jej wyniku przedwcześnie zakończono rozgrywki siatkarskie we Włoszech.

Od przyszłego sezonu Michał Kubiak będzie występował pod wodzą nowego szkoleniowca. Panasonic Panthers poprowadzi wieloletni selekcjoner reprezentacji Francji, Laurenta Tillie, który podpisał czteroletni kontrakt z klubem.

źródło: Twitter, inf. własna
fot. Kinga Grzonkowska/s-w-o.pl