Michał Kędzierski zdecydował się na opuszczenie Asseco Resovii Rzeszów i zmianę otoczenia. 23-letni rozgrywający przenosi się do ligi włoskiej, gdzie zasili szeregi drużyny Biosi Indexa Sora.

Michał Kędzierski swoją przygodę w Pluslidze rozpoczął w sezonie 2013/2014, kiedy dołączył do zespołu z Radomia. Rozgrywający bronił barw wojskowych przez dwa lata, kolejno występował przez rok w Kielcach i ponownie wrócił do Radomia. Po sezonie 2016/2017 po młodego zawodnika zgłosił się zespół z Podkarpacia. Kędzierski w czasie swojej przygody w Asseco Resovii Rzeszów rywalizował o miejsce w podstawowej szóstce z Lukasem Tichackiem. W większości przypadków Andrzej Kowal (a wcześniej Roberto Serniotti) stawiał jednak na doświadczonego Czecha. W minionym sezonie rozgrywający wystąpił w 87 setach i zapisał na swoim koncie 10 asów serwisowych, 9 punktów zdobytych ofensywą i 16 blokiem.

23-letni rozgrywający zdecydował się przenieść do innego kraju. Biosi Indexa Sora w sezonie 2017/2018 uplasowała się na 13. miejscu po rundzie zasadniczej włoskiej Serie A. Na swoim koncie zapisali 13 punktów – zaledwie 4 zwcięstwa i aż 22 porażki. Gorszy rezultat uzyskała tylko drużyna Miłosza Hebdy, czyli BCC Castellana Grotte. Michał Kędzierski zastąpi na pozycji rozgrywającego Georgi Seganova, który przeniósł się do ligi tureckiej. W drużynie z Sory pozostał m.in. Rasmus Nielsen czy Dusan Petkovic, który był zdecydowanym liderem Biosi Indexa w zeszłym sezonie.

inf.własna/volleyball.it