Asseco Resovia Rzeszów poinformowała dzisiaj, że nowym trenerem drużyny został Giampaolo Medei. Włoski szkoleniowiec w ostatnim czasie prowadził Ziraat Bankası Ankara.

Umowa z 48-letnim Włochem została podpisana na jeden sezon.

Giampaolo Medei od początku swojej kariery związany był z Cucine Lube Civitanova, gdzie przez kilka lat trenował drużyny młodzieżowe, a od 2001 roku był asystentem trenera. W ciągu pięciu lat, jako drugi trener osiągnął wiele ważnych sukcesów, w tym Mistrzostwo Włoch (2006), Puchar Włoch(2003), Ligę Mistrzów (2002) i dwa puchary CEV (2005, 2006).

W kolejnych latach prowadził m.in. włoski Top Volley Latina czy francuskie Narbonne i Beauvais. W sezonie 2016/17 pracował w Tours VB, z którym zdobył Puchar CEV. W sezonie 2017/18 powrócił do Cucine Lube Civitanova, obejmując stanowisko pierwszego trenera. Sezon zakończył z dorobkiem pięciu srebrnych medali – Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów oraz Mistrzostw, Pucharu i Superpucharu Włoch.

Kolejne dwa lata Giampaolo spędził w Turcji, prowadząc Ziraat Bankası Ankara do pierwszego w historii tego klubu mistrzostwa kraju.

Asystentami nowego trenera będą w dalszym ciągu Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem.

źródło/foto: Asseco Resovia Rzeszów