Mateusz Masłowski po zakończeniu nauki w SMS-ie Spała wraca do Rzeszowa. 18-letni libero podpisał z Asseco Resovią trzyletni kontrakt.

Mateusz Masłowski od początku swojej przygody z siatkówką związany był z AKS-em Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył kolejno brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików (2013), Mistrzostwo Polski Kadetów (2013) i dwukrotnie Mistrzostwo Polski Juniorów (2014, 2016), gdzie wybierany był najlepszym broniącym turnieju. Dodatkowo na swoim koncie zanotował wicemistrzostwo Młodej Ligi w sezonie 2013/2014, a także wicemistrzostwo PlusLigi z Asseco Resovią. W barwach seniorskiej drużyny na krajowym podwórku wystąpił pięciokrotnie. Swój debiut zanotował w spotkaniu z Transferem Bydgoszcz, zastępując kontuzjowanego Krzysztofa Ignaczaka. Zaprezentował się także w Lidze Mistrzów, w starciu z Jihostroj CESKE Budejovice. Młody libero jest również reprezentantem Polski w kategoriach młodzieżowych. Na swoim koncie zanotował 1. miejsce w turnieju EEVZA rozgrywanym w Estonii (2013), Mistrzostwo Europy Kadetów wywalczone w Turcji (2015), a także Mistrzostwo Świata Kadetów, które rozgrywane były w Argentynie (2015).

Ostatnie dwa lata Mateusz spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie z sukcesami walczył w I lidze, a w obecnym sezonie jego drużyna wywalczyła historyczny awans do najlepszej czwórki tych rozgrywek.

źródło: assecoresovia.pl