Łuczniczka Bydgoszcz przez najbliższy rok będzie klubem Mateusza Czunkiewicza. Libero będzie reprezentować barwy zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego na zasadzie rocznego wypożyczenia. 

Mateusz Czunkiewicz jest wychowankiem LOTOSU Trefla. Zanim trafił do PlusLigi, występował we wszystkich kategoriach grup młodzieżowych gdańskiego klubu. Grając w Młodej Lidze, sięgał rok po roku po złoto i brąz. W sezonie 2014/2015 zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, a do wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski, wywalczonych z pierwszym zespołem LOTOSU Trefla, dołożył także srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. W sezonie 2015/2016 „Czunek” zdobył wraz z zespołem Superpuchar Polski, a także zadebiutował w elitarnej Lidze Mistrzów. Przez większość ligowych i międzynarodowych rozgrywek zawodnik pełnił funkcję zmiennika Piotra Gacka.

Uważam, że to najlepszy krok, jaki mogłem teraz zrobić. Po dwóch latach treningów pod okiem Andrei Anastasiego oraz u boku Piotra Gacka nabrałem wielu nowych umiejętności, które teraz chcę sprawdzić i pokazać podczas regularnej gry. W trakcie rocznego wypożyczenia będę walczyć o jak najczęstszą możliwość występów, by zbierać boiskowe doświadczenie. Łuczniczka jest perspektywicznym klubem z dobrym trenerem, więc mam nadzieję, że będzie to udany sezon zarówno dla mnie, jak i Bydgoszczy. Z pewnością dużą przyjemnością dla mnie będzie także zagranie po drugiej stronie siatki w ERGO ARENIE. Mam nadzieję, że przez cały sezon dalej będziecie trzymać za mnie kciuki! – powiedział Mateusz Czunkiewicz.

źródło: sport.trefl.com