Mariusz Sordyl pozostaje na stanowisku szkoleniowca Fenerbahce Stambuł. Posadę tę objął w listopadzie ubiegłego roku. Pod wodzą Polaka, drużyna zdobyła mistrzostwo kraju i wywalczyła Puchar Turcji. Nic więc dziwnego, że działacze zdecydowali się na przedłużenie kontraktu.

Gdy Mariusz Sordyl obejmował posadę szkoleniowca, zastępując Veljko Basica, Fenerbahce po siedmiu kolejkach miało na koncie zaledwie dwa zwycięstwa i zajmowało dziewiąte miejsce w tabeli. Nikt więc nie przypuszczał, że na koniec sezonu w Stambule zapanuje prawdziwa radość ze zdobycia mistrzostwa kraju. Pod wodzą polskiego szkoleniowca drużyna nakręcona zdobyciem Pucharu Tucji, w półfinale pokonała Halkbank Ankara – mistrza trzech ostatnich sezonów, a później w finale rozprawiła się z Arkasem Izmir, zasłużenie świętując zdobycie tytułu.

Mariusz Sordyl, jako zawodnik, ma na swoim koncie 145 występów w reprezentacji Polski. Zdobył złoty i srebrny medal na Uniwersjadzie w 1991 i 1993 roku. Jako trener pochwalić się może brązowym medalem Mistrzostw Polski oraz złotym medalem Mistrzostw Rumunii, Pucharem Rumunii a także ostatnimi sukcesami w Turcji.

Sordyl pracuje w Stambule od listopada 2018 roku. Wcześniej trenował m.in. Jeopark Kula Belediyespor, reprezentację Polski U-20, Rumunii, drużynę Al Ahly, Remat Zalau czy AZS Olsztyn.