E.Leclerc Radomka Radom uzupełniła skład na ataku. Razem z Majką Szczepańską-Pogodą o występy w podstawowym składzie rywalizować będzie Marharyta Azizova, która ma za sobą udany sezon na ligowych parkietach.

Nowa atakująca Radomki reprezentowała barwy takich klubów jak Rabita Baku, Telekom Baku i Besiktas JK Stambuł. Ostatni sezon spędziła w Enei PTPS Piła, w której to zadebiutowała w naszej lidze. W indywidualnych statystykach minionego sezonu znalazła się w czwórce najlepiej punktujących zawodniczek LSK. Na swoim koncie zgromadziła łącznie 404 punkty z czego 27 razy zanotowała asa serwisowego, 77 razy zatrzymała swoje rywalki blokiem, a trzysta punktów zdobyła w ataku.

Zawodniczka bardzo chciała kontynuować swoją siatkarską karierę w naszej lidze, a oferta radomskiego klubu okazała się dla niej szansą na dalszy rozwój – Miałam wiele ofert z Polski, jak również z zagranicy. Bardzo chciałam kontynuować grę w polskiej lidze, ponieważ poziom rozgrywek tutaj należy do najlepszych w Europie, a ludzie w Polsce sprawiają, że czuję się jak w domu. O Radomce słyszałam wiele pozytywnych opinii od moich przyjaciół, dlatego postanowiłam przyjąć propozycję. Nie mogę się już doczekać, bo cel na ten rok jest bardzo wysoki i mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się go osiągnąć – powiedziała nowa atakująca radomskiego teamu. Jak twierdzi, coraz lepiej radzi sobie też z naszym językiem — Rozumiem polski dość dobrze, ponieważ urodziłam się na Ukrainie, a te dwa języki są podobne. Umiem odpowiedzieć i ułożyć podstawowe zdania, ale jestem też w trakcie pogłębiania wiedzy – śmieje się atakująca.

źródło: E.Leclerc Radomka Radom, fot.: Artur Stachniak