Drużyna aktualnych mistrzyń Polski ma nowego trenera. Został nim wieloletni szkoleniowiec zespołu z Wrocławia Marek Solarewicz, który zastąpi na ławce trenerskiej Michala Maška.

Nowy trener “Łódzkich Wiewiór” jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Początki swojej kariery związał z statystyką. Najpierw będąc statystykiem w męskiej Gwardii Wrocław. Od 2009 roku związany jest już jednak z żeńską siatkówką. Objął wówczas funkcję statystyka w Impelu Wrocław. W 2011 roku rozpoczął pracę drugiego trenera, by po pięciu latach przejąć prowadzenie drużyny w roli pierwszego szkoleniowca. Nowy trener ŁKS-u ma za sobą również pracę w sztabie polskiej kadry. W latach 2013-2014 pracował jako statystyk w drużynie prowadzonej przez Piotra Makowskiego.

Po 10 latach pracy w #VolleyWrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, otrzymując świetne warunki do pracy i rozwoju, które wykorzystam w dalszej pracy trenerskiej – powiedział po ogłoszeniu odejścia z #VolleyWrocław. – Bardzo się cieszę z możliwości pracy w tak dobrym klubie jakim jest ŁKS Commercecon Łódź. Wierzę, że w tym sezonie będziemy mieli wiele okazji do wspólnej radości – powiedział nowy trener mistrzyń Polski. – Nasz zespół będzie bardzo waleczny i uważam, że razem stworzymy świetne siatkarskie widowisko. Na trybunach panuje znakomita atmosfera, kibice są fantastyczni. Wiem, że hala będzie pełna na naszych meczach – dodał.

W sztabie drużyny znalazł się jeszcze Bartłomiej Bartodziejski, który będzie asystentem trenera Solarewicza oraz statystyk – Michał Cichy,

źródło: ŁKS Commercecon Łódź, fot.: Katarzyna Kozłowska