Marco Falaschi, lubiany i ceniony w Polsce włoski rozgrywający, od przyszłego sezonu reprezentował będzie barwy klubu Emma Villas Siena. 

Marco Falaschi znany jest dobrze polskim kibicom, ponieważ przez dwa sezony (2014/2015, 2015/2016) był zawodnikiem LOTOSU Trefla Gdańsk. To z tym zespołem zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski, Puchar Polski i Super Puchar. Po przygodzie w żółto-czarnych barwach Falaschi znad morza przeniósł się do GKS-u Katowice, a potem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył wicemistrzostwo naszego kraju. Sezon 2018/2019 spędził w drużynie BCC Castellana Grotte.

Wybór miejsca pracy Marco nie jest przypadkowy. – Wpływ na wybór tego klubu miało to, że będę mógł przybliżyć się do rodziny i narzeczonej. To dla mnie ogromna przyjemność, że będę mógł być bliżej nich. Przyznaję, że w dużej mierze prywatne względy zadecydowały więc o tym, że wybrałem właśnie ten klub. Od dawna chciałem reprezentować barwy Sieny. Cieszę się z tego powodu, że klub wyszedł naprzeciw moim oczekiwaniom. – mówi Marco Falaschi.

Sympatyczny zawodnik przewiduje, że przyszły sezon wcale nie będzie łatwy z uwagi na zmiany jakie zaszły w rozgrywkach. – To będzie na pewno trudny czas, również dlatego, że na boisku będzie mógł występować zaledwie jeden obcokrajowiec. – przewiduje rozgrywający.

Marco Falaschi w nowej drużynie będzie grał z numerem “5” na koszulce.

oprac.własne/www.emmavillasvolley.com
fot. krawczyk.photo