Marcin Waliński zostal nowym przyjmującym Aluronu Virtu Warty Zawiercie! Nowy Jurajski Rycerz podpisał 2-letni kontrakt z klubem.

Popularny „Kipek” urodził się 24 października 1990 roku w Trzciance i tam też jako 12-latek rozpoczął treningi w klubie MKS MKD. W liceum siatkarskiego fachu uczył się w EKS Skrze Bełchatów. W trakcie 3-letniego pobytu w Bełchatowie wywalczył Mistrzostwo Polski kadetów (2007r.) oraz brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów (2009r.). Po zakończonej edukacji trafił do Delecty Bydgoszcz. Na początku pobytu w Bydgoszczy wywalczył brązowy medal Młodej Ligi (2011r.), by w kolejnym sezonie wywalczyć już złoty medal. Podczas gry w Bydgoszczy dzielił szatnię z innym Jurajskim Rycerzem, Michałem Masnym. Po sześciu latach spędzonych w mieście nad Brdą przeniósł się do stolicy Warmii i Mazur, Indykpolu AZS Olsztyn. W Olsztynie spędził sezon, w którym to dla Indyków ustrzelił 162 punkty, co się przełożyło na 7 punktów na spotkanie.

Po okresie gry w północnej części Polski Marcin zdecydował się obrać kierunek południowy. Przed sezonem 2016/2017 podpisał kontrakt z MKS Będzin. W drużynie z Zagłębia Dąbrowskiego spędził dwa sezony, w których był podstawowym zawodnikiem. Kibice Jurajskich Rycerzy pamiętają Walińskiego ze spotkań przeciwko ich drużynie, jako zawodnika bardzo charakternego oraz walczącego o każdą piłkę. W szczególności w drugim spotkaniu w Będzinie Waliński dał się we znaki Jurajskim Rycerzom. Nie tylko odpowiadał za przyjęcie MKS-u, ale do swojego dorobku dopisał 20 punktów.

źródło: aluronvirtu.pl
fot.: aluronvirtu.pl