Znamy już cały skład zespołu MKS Będzin na nadchodzący sezon w Plus Lidze. Ostatnim zawodnikiem, który zasilił szeregi będzinian, jest Marcin Waliński. Podobnie jak libero MKS, Michał Potera, Waliński poprzedni sezon spędził w Indykpolu AZS Olsztyn.

Ostatnim siatkarzem, który podpisał kontrakt z będzińskim klubem jest Marcin Waliński. 25-latek, mierzący 196 cm wzrostu, spędził ostatni sezon w olsztyńskim Indykpolu, do którego trafił z Transferu Bydgoszcz. Nad Brdą występował łącznie przez sześć lat. Wcześniej reprezentował MKS MDK Trzcianka i EKS Skra Bełchatów. – Oferta z Będzina daje mi możliwość spędzenia większej ilości czasu na boisku, a na etapie mojej kariery to jest najważniejsze. Jak będzie? Zobaczymy, ale wiem jedno – mam swoje ambicje i będę walczył o to, żeby z tą drużyną je w pełni zrealizować – przekazał siatkarz.

„Kipek” ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Polski kadetów, brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz złoty i brązowy medal Młodej Ligi. Przy okazji zdobycia mistrzowskiego tytułu w Młodej Lidze Marcin Waliński został uznany MVP rozgrywek.

Największym sukcesem przyjmującego w PlusLidze było wywalczenie czwartego miejsca w sezonie 2012/2013 z Delectą Bydgoszcz.

W 2015 roku Marcin Waliński otrzymał powołanie od selekcjonera Stephana Antigi do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

Kadra MKS Będzin na sezon 2016/2017:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Środkowi: Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski
Przyjmujący: Jakub Peszko, Nathan Roberts, Kyle Russell, Marcin Waliński
Libero: Paweł Stysiał, Michał Potera.

Z klubem pożegnali się: Michał Żuk (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Tyler James Sanders (Arkas Spor Izmir), a także Jakub Oczko, Mariusz Gaca, Sebastian Warda, Bartosz Kaczmarek, Michał Kamiński, Maciej Pawliński, Tijmen Laane, Viacheslav Batchkala, Mariusz Schamlewski – wszyscy poszukują klubu.

źródło: mksbedzin.pl