GKS Katowice sięgnął po pierwsze wzmocnienie w okienku tranferowym. Szeregi drużyny Piotra Gruszki zasili 20-letni rozgrywający, Marcin Komenda. Dotychczasowy siatkarz Effectora Kielce podpisał z klubem z Katowic dwuletnią umowę. 

Marcin Komenda to jeden z najbardziej uzdolnionych zawodników na swojej pozycji. Młody rozgrywający pierwsze szlify zdobywał w UKS Hutniku Dobry Wynik Kraków, którego jest wychowankiem. Później przeniósł się do AKS Resovii, gdzie rozwijał się występując w rozgrywkach Młodej Ligi. W tym czasie był także uczniem spalskiego SMS-u i młodzieżowym reprezentantem Polski. Przez ostatnie dwa sezony swoje umiejętności pokazywał w PlusLidze, broniąc barw Effectora Kielce.

Sezon 2016/2017 był dla 20-letniego rozgrywającego bardzo udany. Komenda był wyróżniającym się siatkarzem, czego efektem jest powołanie go do 21-osobowego składu reprezentacji Polski na tegoroczną edycję Ligi Światowej.

– Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych. Na bazie tego powinniśmy stworzyć mocną i stabilną drużynę – mówi menedżer siatkarskiej sekcji GieKSy, Rafał Dyczko.

Marcin Komenda podpisał z GKS-em dwuletnią umowę. Na pozycji rozgrywającego zastąpi Marco Falaschiego, który nie będzie już bronił barw katowickiego zespołu.

źrodło, foto: siatkowka.gkskatowice.eu