Marcin Bachmatiuk nie będzie już bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Wygasająca z końcem sezonu umowa z 25-letnim środkowym nie została przedłużona.

Dziękuję zawodnikowi za trwający niecałe dwa sezony okres współpracy, za jego wkład w tworzenie dobrej atmosfery w zespole. Wierzę w to, że Jastrzębski Węgiel przyczynił się do jego rozwoju jako siatkarza, jak również gratuluję mu  brązowego medalu wywalczonego w tym roku w PlusLidze – powiedział prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Marcin Bachmatiuk trafił do Jastrzębia z Hutnika Kraków w styczniu 2016 roku, gdy miał pomóc klubowi w trudnej sytuacji kadrowej. Wcześniej występował w takich drużynach, jak BBTS ATH Bielsko-Biała, Morze Bałtyk Szczecin, Polonia Jastrowie, Joker Piła, SMS PZPS Spała czy francuski Al Caudry. W ekipie Pomarańczowych pełnił rolę rezerwowego, który często pojawiał się na parkiecie na zmiany zadaniowe.

„Bysiu” przyszedł do nas w trudnym momencie w trakcie sezonu 2015/2016, kiedy zmagaliśmy się z kilkoma kontuzjami w drużynie. Może nie grał za dużo, ale był ważnym zawodnikiem. Ciężko trenował, a przy tym był bardzo pozytywną osobą, mocno zżytą z grupą i bardzo przez wszystkich  lubianą. Dziękuję mu bardzo za pracę którą wykonał dla drużyny – mówi Mark Lebedew, trener jastrzębian.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl